MuhYal: AndroForum Logo

  

        Eğer yazıyı beğendiysen "Beğen" tuşu ile sende bize destek olabilirsinGenelde herkes başlığın tam tersine telefonlarındaki mobil veri bağlantısını bilgisayarı ile paylaşıyorlar. Ama günümüzde mobil internet paketleri biraz tuzlu, birçoğumuz evinde hızlı internet dsl bağlantısına sahip ve dsl bağlantısı mobil paketlere göre daha ekonomik. Bu yazımızda ise tamda başlıkta olduğu gibi gerektiği zaman nasıl bilgisayarımızın internet bağlantısını usb ile telefonumuzla paylaşabileceğimizi öğreneceğiz.

İşlem için Wi-Fi ya da 3G bağlantısı olan bir cihaza ihtiyacımız yok. Root haklarına sahip herhangi bir Android cihazımız olması yeterlidir.

Gereksinimler:
Root haklarına sahip bir akıllı telefon ya da tablet.
İnternet erişimi olan, Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar.

Nasıl yapılır?
Android Reverse Tethering aracını bilgisayarınıza indirin ve çıkartın.
Android cihazınızı USB kablonuz ile bilgisayarınıza bağlayın.
İndirip çıkarmış olduğunuz Android Reverse Tethering aracının bulunduğu klasördeki AndroidTool.exe dosyasını çalıştırın.
Select Device yazan kısımda göreceğiniz gibi otomatik olarak cihazınız tanınacaktır. (Refresh butonu ile yenileyebilirsiniz.)

Bilgisayarınızın İnternet Bağlantısını USB Aracılığıyla Android Cihazınızla Paylaşın

Program ekranında cihazınızı ördükten sonra Connect butonu ile bağlantıyı başlatın. İşlem sonrası aşağıdaki ekran açılacak ve bağlantı için gerekli olan dosyalar taranacak eksik olan varsa otomatik olarak kurulacaktır.

Bilgisayarınızın İnternet Bağlantısını USB Aracılığıyla Android Cihazınızla Paylaşın

İşlemler başarıyla tamamlandıktan sonra android cihazınızda bulunan SuperSu ya da Superuser uygulaması sizden Usb Tunnel için izin isteyecektir. İzin Ver ya da Grant butonu ile izin verin.

Bilgisayarınızın İnternet Bağlantısını USB Aracılığıyla Android Cihazınızla Paylaşın

İzin işlemini de geçtikten sonra Android cihazınız üzerinde, bilgisayarınızdan USB bağlantısı ile aldığınız internetin tadını çıkartabilirsiniz.

Cihazınızın ne kadar internet kullandığını program ekranından takip edebilirsiniz.

Bilgisayarınızın İnternet Bağlantısını USB Aracılığıyla Android Cihazınızla Paylaşın

Yazılan işlemler sırasında/sonrasında bir problem ile karşılaşmanız halinde altta bulunan yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.0 Yorum Yapılmış:

Yorum Gönder

/!\ Arkadaşlar lütfen yukarıdaki konu ile ilgili bir soru/sorununuz var ise bunun için MuhYal: AndroForum sitemizdeki ilgili forumlarımızı kullanınız. Destek taleplerinizi, önerilerinizi, ipuçlarınızı ya da projelerinizi yine ilgili forumlarımız üzerinde bizimle paylaşabilirsiniz. Buradan yapacağınız yorumlar yönetim tarafından takip edilememektedir dolayısıyla cevap verilememektedir. Forumlarımız üzerinden anlık olarak destek alabilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz /!\

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

 
Yukarı çık