MuhYal: AndroForum Logo

  

        Eğer yazıyı beğendiysen "Beğen" tuşu ile sende bize destek olabilirsinLG G2 D800/D801/D802/LS980/VS980 Üzerine Android 4.4.2 KitKat Yükleme (HellFire™ KitKat v2.8 - Stabil - Haftalık Güncelleme - 23/12/2013)Merhaba arkadaşlar bu yazımızda LG G2 D800/D801/D802/LS980/VS980 model telefonunuzu nasıl HellFire™ Android 4.4.2 KitKat sürümüne güncelleyebileceğimizi öğreneceğiz.

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Ön hazırlık (İşlemleri daha önce uyguladıysanız bu kısmı dikkate almayın!)

İndirmeniz gereken dosyalar:
xda-developers - DevDB üzerinden Cihaz Modelinize Göre ROM Dosyasını İndirin

Alternatif ROM İndirme Adresleri:
Goo.im:
LS980 Goo.im Mirror
VS980 Goo.im Mirror
D800 Goo.im Mirror
D801 Goo.im Mirror
D802 Goo.im Mirror

Dev-Host:
http://d-h.st/users/da-pharoah/

ROM'a özel Gapps Paketi:
hellfiregapps-4.4.2-20131213-signed.zip

LG logosunda takılma ya da sürekli kapanıp açılma sorununa karşı:
D802-TWRP(2.6.3.3).zip dosyasını indirin.

Nasıl yüklerim?
  1. İndirmiş olduğunuz ROM, Gapps ve D802-TWRP(2.6.3.3).zip dosyasını telefonunuzun hafızasına kopyalayın.
  2. Telefonunuzu kapatın ve Ses kısma+Güç tuşuna LG logosunu görene kadar basılı tutup bırakıp tekrar aynı tuşlara basarak CWM Recovery menüsüne girin.
  3. Wipe data/Factory Reset, Wipe Cache, Wipe Dalvik Cache, Format /data ve Format /system işlemlerini yapın.
  4. Önce indirmiş olduğunuz ROM dosyasını install zip from sdcard kısmından yükleyin.
  5. Daha sonra aynı yöntem ile Gapps paketinide yükleyin.
  6. Telefonunuzu CWM ana menüsünden reboot system now kısmından yeniden başlatın.

Ve artık G2'niz Android 4.4.2 KitKat sürümüne güncellenmiş oldu. Tadını çıkartın!
Uyarı: Bazı cihazlarda ROM yükleme işlemi sonrası sürekli kendini yeniden başlatma sorunu oluyor, bu sorunu ortadan kaldırma için CWM menünüze girin ve install zip from sdcard kısmından D802-TWRP(2.6.3.3).zip dosyasını yükleyin telefonunuzu kapatın. CWM menüsüne girerken kullandığınız yöntem ile TWRP menüsüne girip Wipe data, Wipe Cache, Wipe Dalvik Cache ve Format /data, Format /system işlemlerini yapıp önce ROM daha sonra Gapps paketini yükleyin ve telefonunuzu yeniden başlatın.0 Yorum Yapılmış:

Yorum Gönder

/!\ Arkadaşlar lütfen yukarıdaki konu ile ilgili bir soru/sorununuz var ise bunun için MuhYal: AndroForum sitemizdeki ilgili forumlarımızı kullanınız. Destek taleplerinizi, önerilerinizi, ipuçlarınızı ya da projelerinizi yine ilgili forumlarımız üzerinde bizimle paylaşabilirsiniz. Buradan yapacağınız yorumlar yönetim tarafından takip edilememektedir dolayısıyla cevap verilememektedir. Forumlarımız üzerinden anlık olarak destek alabilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz /!\

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

 
Yukarı çık