15 Kasım 2016 HTC One M9 Özellikleri Ve Fiyatları!

0
32

HTC One M9 incelemesi

HTC One M9 modeli bir önceki segment olarak yer alan HTC One M8‘in güncellenmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Bunun anlamı One M9, tamamen yeniden yapılmış bir telefon olarak yer alıyor. Ekran kısmı One M8 ile aynı durumda bulunan One M9’un kasa bölümü de One M8 ile neredeyse beraber işliyor. İşlemci kısmında Snapdragon 810 ile güçlendirilmiş olan One M9, ayrıca DDR4 formundaki 3 GB’lık RAM ile diğer telefonlara göre fark yaratıyor. Performans konusunda One M8’in oldukça üstünde yer alan One M9, kamera ve batarya özelliklerini de değiştirmiş. Tüm bu özellikleri ile beraber bizleri oldukça şaşırtan HTC üst segment modelleriyle fark yaratmaya devam ediyor.

One M8 ile Ortak Yönleri

HTC M9 tıpkı One M8 telefonunda bulunduğu gibi 5 inç büyüklüğündeki ekran ile karşımıza çıkıyor. 1920 x 1080 piksel çözünürlük özelliğinde bu ekran Super LCD3 teknolojisine yer veriyor. Ekran boyutu yeterli durumda olsa da neredeyse One M7 modelinden bu yana panel teknolojisi aynı durumda bulunuyor. 441 piksel yoğunluk durumuna sahip olan ürün, Corning Gorilla Glass 4 ekran kaplaması ile telefonu koruma altına alıyor.

htc-one-m9-global-sketchfab-gunmetal

Yüksek Performans

Snapdragon 810 işlemcisi kullanıcılar tarafından merakla ediliyordu. Genel olarak 8 çekirdekten oluşan ve donanımsal anlamda 64 bit destekleme durumu yer alan bu işlemci, yardım ettiği teknolojilerle dikkat çekmeye devam ediyor. Bunun yanında işlemciye duyulan kullanıcılarının heyecanını biraz törpüleyen detaylarda yer alıyor. Bu detaylardan bir tanesi ise telefon işlemcisinin oldukça ısınmasıdır. 1.5 GHz hızı ile çalışan 4 tane ARM Cortex A53 çekirdeği ile beraber yine 4 tane 2 GHz hızı bulunan ARM Cortex A57 çekirdeğine yer veren işlemci, telefonun yazılımını ve oyunları donmadan çalıştırıyor. Bunun yanında cihaz içerisinde 3 GB DDR4 RAM, 32 GB depolama ile beraber microSD kart desteği de yer alıyor.

Kamera Yapısı

Daha önceki One M7 modelinde karşımıza çıkarılan Ultrapixel kamerası ile olumlu görüşler almayan HTC, kamera konusunda da değişiklik yapmıştır. Ultrapixel özellikte yer alan kamerayı ön tarafa taşıyan şirket, 20,7 Megapiksel özelliğinde yer alan ana kamera kullanmıştır. 4K video kalitesini sizlerle buluşturan HTC markasının yeni kamerası ayrıca farklı yazılım özellikleri ile beraber desteklenmiş durumda sunuluyor. Duo kamera özelliğinden vazgeçen şirket, One M8 modelinde ortaya çıkan çizilmelerden etkilenen arka kamera camını safir cam ile tasarımını gerçekleştirmiş.

Batarya Durumu

Snapdragon 810 ile beraber batarya konusunda gün konusunda da One M8’e göre artan One M9’da, batarya güçlendirilmiş. 2600 mAh seviyesinde yer alan One M8’e göre 2860 mAh koşullarına çıkan batarya, yoğun oyun oynatılmadığı sürece yeterli bir performans sergileyebiliyor. Cihazın internet tarayıcıları üzerinde dolaşma süresi 7 saat civarında hesaplanmış. Bunun yanında bu batarya Quick Charge 2,0 teknoloji ile desteklenmiştir. Bu destekleme sayesinde yarım saat içerisinde bataryanızı %60 seviyesine kolaylıkla çıkarabileceksiniz. Bütün bu özellikleri HTC üst segment telefon arşivine bir yenisini daha eklemiş görünüyor. İstediğiniz özellikleri başarılı bir şekilde karşılayan HTC bu yeni seğmen telefonu ile adından sıklıkla söz ettireceğine benziyor.