battery-doctor-ikon-muhyal.com

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazımızda sizlere herkes gibi benimde şikayetçi olduğum akıllı telefonlardaki şarj sorununun çözümünden bahsedeceğim. Şarj sorunumuzu kökten çözmese de gerçekten etkili bir program olan Battery Doctor‘dan bahsediyoruz.

Programın çalışma mantığı basit, sizlerin tercihlerine göre veya kendi sunduğu tercihlere göre telefonunuzu optimize ederek şarj sürenizi arttırıyor. Programı kendim de aktif olarak kullandığım için önerebileceğim bir program gerçekten büyük farklar yaratabiliyor.

Ayrıca programın en büyük avantajı ise root yetkisi istemeden bu işlemleri gerçekleştirebilmesi yani telefonunuz garanti dışı veya herhangi bir riske girmeden bataryanızı kontrol edebiliyorsunuz.

Uygulamayı kısaca tanıtırsak; Google Play bağlantımızdan indirdiğimiz uygulamayı açtığımız zaman karşımıza böyle bir ekran geliyor.

Android Batarya Tasarruf Uygulaması Battery Doctor - Ücretsiz - muhyal.com

Orta tarafta olan “Temperature” bizim şuan ki pilimizin sıcaklığını gösteriyor şuan bizim cihazımız için uygun bir sıcaklık, sağında bulunan “Voltage” kısmı ise telefonumuzun voltaj değerini gösteriyor,”Capacity” ise bataryamızın şuan ki kapasitesini göstermekte tam kapasitede 2100 mAh olan bataryam şuan için 1407 olarak kalmış gözüküyor.

Optimize bölümüne tıkladığımız zaman ise program telefonumuzu bi gözden geçiriyor, gereksiz olarak şarjı tüketen uygulamaları tespit edip işlem yapmak üzere size bildiriyor.

Optimize bölümüne tıkladıktan sonra karşımıza gelen ekran ise şöyle oluyor,

Android Batarya Tasarruf Uygulaması Battery Doctor - Ücretsiz - muhyal.com - 2

Bu ekranda uygulama bizim için fazla şarj yiyen uygulamaları tespit ederek, şarj süremizi 1 saat 59 dakika uzatmamıza olanak sağlayabileceğini söylüyor.

Optimize diyerek bataryamızı optimize ediyoruz sıra ise kendi modumuzu yani programın çalışma prensiplerini ayarlamaya geldi.

Ana menümüze geliyoruz  ve “Mod” bölümüne tıklıyoruz, burada uygulamanın bize sunduğu 2 adet mod var beğenirseniz bunlardan birini kullanabilirsiniz kendi modunuzu oluşturmak içinse “Sizin modunuz” alanına girip kendinize göre düzenlemeleri yapmanız yeterli.

Ayrıca uygulama birçok widget desteği sunmakta ana ekranınıza ekleyeceğiniz bir widget ile uygulamaya giriş yapmadan çoğu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamayı indirebileceğiniz link ise:

Google Play’de Battery Doctor uygulaması.

Bu uygulamanın kurulumu, indirilmesi ya da kullanımı esnasında bir problem ile karşılaşırsanız lütfen bunu bizimle paylaşın. Ve unutmadan lütfen sadece bir kaç saniyenizi ayırarak bu uygulama hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın. Sizin görüş ve önerileriniz bizim için önemlidir.