Galaxy Note 3 Android 5.1.1 Lollipop Yükleme [SM-N9005 – CyanogenMod 12.1]

0
2560

CyanogenMod-muhyal-andronetwork

Merhabalar, CM 12.1 sürümünden sizlere Alpha aşamasını aşan tüm ROM sürümlerini ulaştırmaya devam ediyoruz. Bu konu ile Galaxy Note 3 cihazınızı nasıl Android 5.1.1 sürümüne güncelleyebileceğinizi anlatacağım size. Konumuzda verdiğim dosyalar ve basit bir kaç işlem ile sizde Galaxy Note 3 – SM-N9005 model cihazınızı resmi olmayan CyanogenMod 12.1 Android 5.1.1 Lollipop (Beta) sürümüne güncelleyebileceksiniz. Lütfen işlem öncesi aşağıdaki anlatımı ve adımları 2 defa gözden geçirin. Kolay gelsin.

Unutmayın! Bu yazılım Samsung tarafından yayınlanmamış bir sürümdür. Samsung tarafındanyayınlanmamış bu yazılım eğer garantiniz devam ediyorsa ve stock sürümde bulunuyorsanız cihazınızın garanti sayacını artırır. Bu nedenle garanti dışı kalırsınız. Bu nedenle uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir.Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Eğer özel bir recovery yüklediyseniz cihazınıza, mevcut romunuzunda bir yedeğini almanızı tavsiye ederim. Son olarak cihazınızın Ayarlar> USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Sürüm ile yaşadığınız sorun olur ise bize ulaşın yorum ile ki geliştiricisi ile iletişime geçelim hatayı gidermesi için.

ROM için desteklenen cihazlar:

  • HLTE/TMO/CAN (GSM) [N9005/N900T/N900W8], HLTESPR (CDMA), and HLTEVZW

İndirmeniz gereken rom ve GApps dosyası:

Sistem gereksinimleri:

  • Root haklarına sahip güncel özel recovery yüklü bir Note 3 model cihaz.

Nasıl yüklerim?

  1. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
  2. İndirmiş olduğunuz tüm dosyaları olduğu gibi telefonunuzun hafızasına kopyalayın.
  3. Kopyalama işlemi bittiğinde telefonunuzun bağlantısını kesin ve kapatın.
  4. Ses Açma+Home+Güç tuşuna aynı anda basılı tutup açarak recovery moduna girin.
  5. CWM Recovery menüsünde sırasıyla wipe data/factory reset, wipe cache partition ve Wipe Dalvik Cache işlemlerini yapın (Dikkat! Bu işlem cihazınızı sıfırlayacaktır).
  6. İşlemler sonrası CWM Recovery menüsünden install zip from sdcard kısmından önce indirmiş olduğunuz CM 12.1 yani ccm-12.1-20150428-UNOFFICIAL-temasek-hlte-V10.7.zip dosyasını seçip yükleyin.
  7. Daha sonra aynı şekilde bu defa GApps paketini yükleyin.
  8. Son olarak telefonunuzu recovery uygulaması içerisinden yeniden başlatın.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla ve hatasız olarak gerçekleştirdiğinizde işlem başarıyla sonuçlanacaktır. Aksi bir durumla karşılaştığınızda AndroNetwork Forum‘dan bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyin.