Note3-muhyal.com

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere Galaxy Note 3 SM-N900 cihazınız için yeni sızdırılan Android 5.0 Lollipop sürümünü nasıl yükleyebileceğinizi/güncelleyebileceğinizi anlatacağım. Bildiğiniz gibi hem bizim hemde diğer geliştiriciler tarafından bir çok sürüm yayınlandı ancak bu yazılımıda test etmeden paylaşmak istemedim. Önceki sürüme göre SM-N900 üzerinde ve oldukça stabil olduğunu söyleyebilirim. Bir çok hatada giderilmiş gibi duruyor ama benim tam test şansım olmadı sizden gelecek bildirimleri bekliyorum. Önceki sürümü sitemizden indiren kullanıcılar bu sürümüde olduğu gibi önceki sürüm üzerine Odin ile yükleyebilirler. Ancak tavsiye isterseniz temiz bir yükleme için lütfen işlem öncesi Wipe data/Factory reset yapmayı unutmayın.

Samsung’a ait Galaxy Note 3 SM-N900 için sızdırılan bu Android 5.0 Lollipop yazılımı şu an henüz test aşamasında olsa da gayet stabil ve kısa süre içerisinde OTA ve KIES üzerinden yayınlanacaktır eminim. Ben bekleyemem arkadaş yükleyeceğim diyenler için ise anlatımımız aşağıda bulunuyor.

Unutmayın! Bu yazılım resmi ön sürüm olarak ta sayılabilir. Samsung tarafından çıkarılan ve sızdırılan bu yazılım cihazınızın garanti sayacını artırmaz. Bu nedenle garanti dışı kalmazsınız. Ancak unutmayın ki uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.
Ek bilgi: İşlem kullanıcılar tarafından SM-N9000Q üzerinde de denenmiştir ve şu an bir problem yoktur.

Ön hazırlık:

 • Cihazınızda USB Hata Ayıklama modunu etkileştirin.
 • Cihazınızın USB Sürücülerini şu adresten indirin ve yükleyin.
Sürüm bilgisi:
Model: SM-N900
Model adı: GALAXY Note 3
Ülke: Rusya
Versiyon: Android 5.0
Değişim listesi: 3779962
Yapım tarihi: Per, 13 Oca 2015 16:11:27 +0000
Ürün kodu: SER
PDA: N900XXUEBOA6
CSC: N900SEREBOA6
MODEM: N900XXUEBNL6
İndirmeniz gereken dosyalar:
Galaxy Note 3 SM-N900 Resmi Android 5.0 Lollipop Rusya Sürümü:
N900XXUEBOA6_N900SEREBOA6_SER.zip (Üyelik gerekmektedir!)
Talep olursa kendi sunucumuza yükleyebilirim.
Nasıl yüklerim:
 1. İndirdiğiniz resmi sürüm dosyasını boş bir alana çıkartın.
 2. Şimdi elinizde .tar.md5 uzantılı bir dosya olması gerekiyor.
 3. Odin v3.09 programın çalıştırın ve telefonunuzu kapatın.
 4. Ses kısma+Home+Güç tuşu ile tekrar download modunda açın ve bilgisayarınıza bağlayın.
 5. Odin ekranında ID:COM kısmında cihazınız görüldüyse ve alttaki alanda “Added!!” uyarısını aldıysanız herşey yolunda demektir.
 6. Auto Reboot” ve “F. Reset Timehariç hiçbir seçeneğin işaretli olmadığında emin olun!
 7. Odin ekranında bulunan AP kısmından indirip çıkartmış olduğunuz .tar.md5 uzantılı dosyayı ilgili seçin ve START butonu ile işlemi başlatın.
 8. Odin ekranında ID:COM kısmında PASS uyarısını görene kadar işleme müdahale etmeyin.

@fatihicik kullanıcımız tarafından alınmış ekran görüntüleri (Teşekkürler):

Diğer ekran görüntüleri:

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla ve hatasız olarak gerçekleştirdiğinizde işlem başarıyla sonuçlanacaktır. Aksi bir durumla karşılaştığınızda AndroNetwork Forum üzerinde yer alan konudan bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyin.

33 YORUMLAR

 1. Kardeş bendede arabistandan gelme n-900 var bunlarda a bootloader kilidi filsn olmuyo dimi yani şimdi yüklesem rootlu kitkat uzerine bi sıkıntı çıkmaz dimi kardeş bide root atılıomu bu roma

 2. Klonlama ne bilmiyorum ama telefon geldiğinde pasapprt üstüne kaydettirdik baska bi işkem yapmadık

 3. Klonlama ne bilmiyorum ama telefon geldiğinde pasapprt üstüne kaydettirdik bide başka bi forumda o tar.md5 dosyasını bootloader kısmına atın fiyofu hanhisini yapim

  • Başkasını bilemem ama bendeki dosyayı .tar.md5 uzantılı olarak Odin ekranında yer alan AP kısmından seçmelisin. IMEI klonda başka cihazın IMEI adresini kaçak olarak yükletmendir.

 4. Kardeş yazılım guncellemeye tıklayınca soyle bişi diyor
  “Cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi. Yazılım güncellemelerini bilgisayarınızda Samsung Kies kullanarak indirmeyi deneyin veya müşteri hizmetleri merkezini ziyaret edin.”

 5. Bide bu ayarlar ekranında bir yere girdim misal aksesuarlar ayarlar liste görünümüne giriyorum ordan aksesuarları girdim aksesuar ayarları çıkıyor

 6. Şimdi ben bir önce ki 5. 0 romu yükledim ve apk oyun indirdim oyun başka telde çalışırken benim telde calismiyor bunun sebebi 5.0 yüklemek olabilir mi ? Umarim anlata bilmisimdir

 7. Ben de bi haftadır geceli gunduzlu uğraşıyorum cahillik ne kadar kötü ☺ Teşekkür ederim

 8. Merhaba daha once sitenizden n9000q ya n900 olani yuklemistim. Ancak facebook hatasi aliyorum. Sitenizdeki dosyayi kurdum ancak stabil degil. Habire kapaniyor. 3 aydir sinirlerim altüst oldu. Dogru duzgun kullanamiyorum. Bu sürüm farkli mi?

 9. Uzun zamandır bekliyorum bu güncelleme icin cevremdeki herkese yavas yavas geldi fakat hala n900Q icin gelmedi , sürekli kontrol etmeme ragmen rusya sürümünü kurup kurmamak konusunda kararsız kaldım. Telefonumda herhangi bir soruna yol acarmı diye tereddütteyim.. Telefonumda root yok garantisi vs halen devam ediyor root yaparak mı yapmak zorundayız bu indirme işlemini garanti kapsamınıda geçtim root işlemi telefonlara zarar verebiliyormuş. Bu konuda bilgi verebilirseniz içimde rahatlasa bende bi denesem bunu ?

  • Merhaba Özlem bu işlem için cihazını rootlaman gerekmiyor ve garantinide bozmaz. Bu sürüm resmi bir sürümdür ve Odin ile yüklenir. Geri dönmek istersen root gerekebiliyor. Gönül rahatlığıyla yükleyebilirsin.

Comments are closed.