Galaxy Note 3 SM-N9000Q Android 5.0 Lollipop Güncelleme – Yükleme (Odin ile – Rusya – N900XXUEBOA6)

30
5496

galaxy-note-3-android-5.0-lollipop-muhyal.com

Merhabalar, bu yazımızda sizlere Galaxy Note 3 SM-N900 cihazı için sızdırılan Android 5.0 Lollipop sürümünü nasıl SM-N9000Q modeline yükleyebileceğinizi / güncelleyebileceğinizi anlatacağım.

Bildiğiniz gibi hem bizim hemde diğer geliştiriciler tarafından bir çok sürüm yayınlandı ancak bu yazılımıda test etmeden paylaşmak istemedim.

Önceki sürüme göre SM-N9000Q üzerinde ve oldukça stabil olduğunu söyleyebilirim. Bir çok hatada giderilmiş gibi duruyor ama benim tam test şansım olmadı sizden gelecek bildirimleri bekliyorum.

Önceki sürümü sitemizden indiren kullanıcılar bu sürümüde olduğu gibi önceki sürüm üzerine Odin ile yükleyebilirler. Ancak tavsiye isterseniz temiz bir yükleme için lütfen işlem öncesi Wipe data/Factory reset yapmayı unutmayın.

Samsung’a ait Galaxy Note 3 SM-N9000Q için sızdırılan bu Android 5.0 Lollipop yazılımı şu an henüz test aşamasında olsa da gayet stabil ve kısa süre içerisinde OTA ve KIES üzerinden yayınlanacaktır eminim. Ben bekleyemem arkadaş yükleyeceğim diyenler için ise anlatımımız aşağıda bulunuyor.

Unutmayın! Bu yazılım resmi ön sürüm olarak ta sayılabilir. Samsung tarafından çıkarılan ve sızdırılan bu yazılım cihazınızın garanti sayacını artırmaz. Bu nedenle garanti dışı kalmazsınız. Ancak unutmayın ki uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.
Ek bilgi: İşlem kullanıcılar tarafından SM-N9000Q üzerinde de denenmiştir ve şu an bir problem yoktur.

Ön hazırlık:

 • Cihazınızda USB Hata Ayıklama modunu etkileştirin.
 • Cihazınızın USB Sürücülerini şu adresten indirin ve yükleyin.
Sürüm bilgisi:
Model: SM-N900
Model adı: GALAXY Note 3
Ülke: Rusya
Versiyon: Android 5.0
Değişim listesi: 3779962
Yapım tarihi: Per, 13 Oca 2015 16:11:27 +0000
Ürün kodu: SER
PDA: N900XXUEBOA6
CSC: N900SEREBOA6
MODEM: N900XXUEBNL6
İndirmeniz gereken dosyalar:
Galaxy Note 3 SM-N900 Resmi Android 5.0 Lollipop Rusya Sürümü:
N900XXUEBOA6_N900SEREBOA6_SER.zip (Üyelik gerekmektedir!)
Talep olursa kendi sunucumuza yükleyebilirim.
Nasıl yüklerim:
 1. İndirdiğiniz resmi sürüm dosyasını boş bir alana çıkartın.
 2. Şimdi elinizde .tar.md5 uzantılı bir dosya olması gerekiyor.
 3. Odin v3.09 programın çalıştırın ve telefonunuzu kapatın.
 4. Ses kısma+Home+Güç tuşu ile tekrar download modunda açın ve bilgisayarınıza bağlayın.
 5. Odin ekranında ID:COM kısmında cihazınız görüldüyse ve alttaki alanda “Added!!” uyarısını aldıysanız herşey yolunda demektir.
 6. Auto Reboot” ve “F. Reset Timehariç hiçbir seçeneğin işaretli olmadığında emin olun!
 7. Odin ekranında bulunan AP kısmından indirip çıkartmış olduğunuz .tar.md5 uzantılı dosyayı ilgili seçin ve START butonu ile işlemi başlatın.
 8. Odin ekranında ID:COM kısmında PASS uyarısını görene kadar işleme müdahale etmeyin.

@fatihicik kullanıcımız tarafından alınmış ekran görüntüleri (Teşekkürler):

Diğer ekran görüntüleri:

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla ve hatasız olarak gerçekleştirdiğinizde işlem başarıyla sonuçlanacaktır. Aksi bir durumla karşılaştığınızda AndroNetwork Forum üzerinde yer alan konudan bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyin.

30 YORUMLAR

 1. Başkan “Auto Reboot” ve “F. Reset Time” hariç hiçbir seçeneğin işaretli olmadığında emin olun! Demişsin 🙂 Re-partition işaretli olmadığında telefondaki hiç bişey silinmez diye biliyorum doğrumudur ?

 2. Ya başkan şu resmi kontrol etsene sesli klavyeyi kullanamıyorum mikrofon üzerinde bu şekilde çizgi var 🙂 bu arada gerçekten siten çok başarılı helal olsun

 3. bunu yüklediğimiz zaman herşey ingilizcemi oluyor yoksa türkçe yapabilme seçeneğimiz oluyomu ?

 4. başkan sunu anlamadım ( temiz bir yükleme için lütfen işlem öncesi Wipe data/Factory reset yapmayı unutmayın.)
  bunu derken yedekle ve sıfırla bundan mı bahsediyorsun

 5. abi simdı soyle bir şey var ben bunu yuklesem imei veya efs dosyalarıma bir şey olurmu olacaksada bunu onlemenın bir yolu yok mu bir arkadasım modem dosyaları hakkında bahsetmıstı 😀

 6. muhammed kardesım benım samsung nore 3 sm900q var ve sensorlerın hıc bırı calısmıyor bununla ılgılı sensor degistir dediler degiştin yanlız sorun yıne cozulmedı yardımcı olursan cok sevinirim

 7. Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler lollipop kurulumu için sadece 5.0 yazılımı mi indirmek gerekiyor yoksa 4.4.2 Rusya rom indirip üzerine tekrar 5.0 mi yükleyeceğim cihazım n9000q tesekkurker

Comments are closed.