Galaxy Note 4 Exynos SM-N910C Android 5.0 Lollipop Sürümüne Güncelleme – Yükleme (N910CXXU1BOB4)

14
2850

note-4-muhyal-androblog-andronetwork

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere Galaxy Note 4 SM-N910C cihazınız için sızdırılan Android 5.0 Lollipop sürümünü nasıl yükleyebileceğinizi/güncelleyebileceğinizi anlatacağım. Bu sürüm ile Note 4 serisi de sonunda Lollipop güncellemesi almaya başladı. Deneme fırsatım olmadı ancak oldukça stabil olduğunu okudum bir kişinin incelemesinde. Kısa süre içerisinde Türkiye cihazları içinde OTA ve KIES üzerinden yayınlanacağını düşünüyorum.

Unutmayın! Bu yazılım resmi bir sürümdür. Samsung tarafından çıkarılan bu yazılım cihazınızın garanti sayacını artırmaz. Bu nedenle garanti dışı kalmazsınız. Ancak unutmayın ki uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Bilmeniz gerekenler:

 • Cihazınızda USB Hata Ayıklama modunu etkileştirin.
 • Bu yazılımın sağlıklı çalışabilmesi için resmi sürüm üzerine yüklenmesi gerekmektedir.
 • Cihazınızda özel bir recovery ya da root işlemi bulunmamalıdır.
İndirmeniz gereken dosyalar:
Galaxy Note 4 SM-N910C Resmi Android 5.0 Lollipop Sürümü:
OTA üzerinden yayınlanan sürümü update.zip olarak indir (MEGA)
SM-N910C modeli üzerinden alınan ekran görüntüleri:
andro@muhyal.com adresine e-posta ile atmanız halinde konuya eklenecektir.

 

 Nasıl yüklerim:

 1. İndirdiğiniz resmi sürüm dosyasını (update.zip) harici bir hafıza kartına atın ve kartı telefonunuza takın.
 2. Telefonunuzu kapatın ve Ses açma+Home+Güç tuşu ile tekrar stock recovery modunda açın.
 3. Recovery menüsünde yer alan “Apply update from external storage” kısmını seçin.
 4. Ardından açılan ekrandan update.zip dosyasını seçin ve yükleme işlemini başlatın.
 5. Telefonunuzun ilk açılışı ya da yükleme işlemi 5 dakikayı bulabilir telefonunuzun menüsü gelene kadar işleme müdahale etmeyin!

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla ve hatasız olarak gerçekleştirdiğinizde işlem başarıyla sonuçlanacaktır. Aksi bir durumla karşılaştığınızda AndroNetwork Forum üzerinde yer alan konudan bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyin.

14 YORUMLAR

 1. Muhammed hocam ben bu sürümü h modeline yükledim bi sorun çıkartmadı yalnız ekranı kapatınca yani uyku moduna alınca hafif bi takılma söz konusu bunu düzeltebilir miyim ? Bir başka sorumda h modeline lollipop geldi diyelim o romu bunun üzerine sorunsuzca kurabilir miyim ? Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

 2. cevabınız için teşekkür ederim peki 4.4.4 tr sürümünü h modeline yükleyebilir miyim ? Açıkçası lollipopu pek sevmedim

 3. Kardeşim iyi günler. SM-N910CQ cihazım var 5.0.1 i beklemekten sıkıldım burdan yüklemek istiyorum. fakat bu dosyayı yükledikden sonra telefon sıfırlanırmı ?

 4. Note 2 and Note 4 cevirdim 4.4.4 elinize saglık muhyal bey note 2 note 4 (5.0.1 or 5.0) Room ne zama gelir yada note 4 5.0 note 2 yuklesem çalısır mı ?

Comments are closed.