cyanogenmod-muhyal.com

Merhabalar, bu konumuzdaki dosyalar ve basit bir kaç işlem ile sizde Galaxy S2 GT-I9100 model cihazınızı resmi olmayan CyanogenMod 12 – ALPHA – 12/13 sürümüne güncelleyebileceksiniz. Lütfen işlem öncesi aşağıdaki anlatımı ve adımları 2 defa gözden geçirin. Kolay gelsin.

Unutmayın! Bu yazılım Samsung tarafından yayınlanmamış bir sürümdür. Samsung tarafından yayınlanmamış bu yazılım eğer garantiniz devam ediyorsa ve stock sürümde bulunuyorsanız cihazınızın garanti sayacını artırır. Bu nedenle garanti dışı kalırsınız. Bu nedenle uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Eğer özel bir recovery yüklediyseniz cihazınıza, mevcut romunuzunda bir yedeğini almanızı tavsiye ederim. Son olarak cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Çalışmayan fonksiyonlar:

 • Video oynatma,
 • Dahili hafıza,
 • Recovery içerisinden dosya yüklenemiyor

Çalışan fonksiyonlar:

 • Yukarıdakiler hariç herhangi bir hata görülmedi.

Sistem gereksinimleri:

Root haklarına sahip ve özel bir recovery kurulu Galaxy S2 – GT-I9100 telefon.

İndirmeniz gereken dosyalar:

cm-12-20141217-UNOFFICIAL-i9100.zip

GApps paketi yüklemeyin! Bu sürümde GApps paketinde hata yaşanmaktadır.

Nasıl yüklerim?

 1. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
 2. İndirmiş olduğunuz tüm dosyaları olduğu gibi telefonunuzun hafızasına kopyalayın.
 3. Kopyalama işlemi bittiğinde telefonunuzun bağlantısını kesin ve kapatın.
 4. Ses Açma+Home+Güç tuşuna aynı anda basılı tutup açarak recovery moduna girin.
 5. CWM Recovery menüsünde sırasıyla wipe data/factory reset, wipe cache partition ve Wipe Dalvik Cache işlemlerini yapın (Dikkat! Bu işlem cihazınızı sıfırlayacaktır).
 6. İşlemler sonrası CWM Recovery menüsünden install zip from sdcard kısmından önce indirmiş olduğunuz .zip uzantılı ROM dosyasını seçip yükleyin.
 7. Son olarak telefonunuzu recovery uygulaması içerisinden yeniden başlatın.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla ve hatasız olarak gerçekleştirdiğinizde işlem başarıyla sonuçlanacaktır. Aksi bir durumla karşılaştığınızda AndroNetwork Forum‘dan bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyin.

 

21 YORUMLAR

 1. bu rom u yükledikten sonra bir daha recovery mode u açamadım, maalesef gapps da kurulmadığı için hiçbir şekilde aleti kullanamıyorum ve hatta tel rehberimi dahi çağıramıyorum.CWM Recovery modu nasıl açabilirim acaba?yardımcı olursanız memnun olurum. 12-20141210-unofficial-i9100 5.0.1 kurulu.teşekkür ederim.

 2. Merhaba Muhyal, yine ve yeniden sizin sitedeyim 🙂 canım s2’im icin rom arıyordum aslında attım sorunu çözmeye çalışırken yine sizin siteye denk geldm 😀 elinize sağlık gapss paketi sorunu inşallah çözülür sorunlu yazmasaydınız hala atmayı deniycektim teşekkürler.

   • şimdi yorumu bende okudum bende bişey anlamadım 😀

    batırmışım gapss paket iyükelerken hata alıyordum iyiki siz hatalı yazmşsınız yoksa denemeye devam edecektim.

     • Tekrardan Sizlere ulaşmak istemiştim telefon,özellikle bilgisayar program tasarım oyun üzerine yoğun zaman ve emek harcadığımı belirtmek ve bunu neden size söylediğimidi acık bir dilde anlatmaya çalışacağım ben şimdi 5.sınıftan bu yan Bilgisayarla uğraşıyorum ve o sene müzik forumu acıp kendimi bedava forumlarla avutuyordum (nede olsa yeniydik ) herneyse o zamandan bu zamana neler öğrendim neler kendimi övmek gibi olmasın bilgisayar bölümü okuyorum hocalar yanımda sönük kalıyor kimse farkında değil ama ilerde olacak aslında anlattıklarımın diyeceğimle bi bağlantısı varmı bilmiyorum fakat size diyeceğim şey önceden forumunuzda ” ben önceden bi forumda yöneticiydim” gibi bir söz söylemiştim sizde o zamanlar tema değiştiriyordunuz sanırım demiştiniz ki burdada olabilirsin gibi birşeydi yalancı konumuna düşmeden söyleyim 😀 yani diyeceğim 4 sene oyun hile forumunda barındım ve baya birşeyler öğrendim ordakiler bana pek birşey öğretmedi kendim öğrendiğim kadarıyla teknik bilgi olmasada bire bir insan iletişiminde iyiyimdir yardımcı olmayı severim, bu yüzden sizden rica ediyorum beni herhan gibir yerde görevli yaparsanız en alt seviyede bile olsa kendimi geliştireceğimden emin olduğum icin başvuruyorum bu forum olur blog olur kafanız nere eserse oraya olsun bunları aslında mailden yazardım ama burdan sanırım daha iyi iletişime geciyoruz hemen cevap gelmişti üstte ki yorumumda kolay gelsin iyi bloglar.

 3. Merhaba romu kurdum sorunsuz yüklendi ama telefon kendiliğinden kapanıp açılıyor format felan attım ama düzelmedi yardımcı olursanız sevinirim

Comments are closed.