galaxy-s2-omnirom-5.0-lollipop-muhyal.com

Merhabalar, bu konumuzdaki dosyalar ve basit bir kaç işlem ile sizde Galaxy S2 GT-I9100 model cihazınızı resmi olmayan OmniROM Android 5.0 Lollipop sürümüne güncelleyebileceksiniz. Lütfen işlem öncesi aşağıdaki anlatımı ve adımları 2 defa gözden geçirin. Kolay gelsin.

Unutmayın! Bu yazılım Samsung tarafındanyayınlanmamış bir sürümdür. Samsung tarafındanyayınlanmamış bu yazılım eğer garantiniz devam ediyorsa ve stock sürümde bulunuyorsanız cihazınızın garanti sayacını artırır. Bu nedenle garanti dışı kalırsınız. Bu nedenle uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Eğer özel bir recovery yüklediyseniz cihazınıza, mevcut romunuzunda bir yedeğini almanızı tavsiye ederim. Son olarak cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

İndirmeniz gereken dosyalar:

Şu Google Drive bağlantısını takip edin ve ROM, GApps paketini indirin.

Ek bilgi:

Kamera, bluetooth, kernel, titreşim, tüm sesler, recovery ve RIL (2G/3G veri bağlantısı) tümü çalışmaktadır. Dahili hafıza çalışmamaktadır. Ancak şunu da unutmayın S2 eski bir cihazdır ve sistem gereksinimleri nedeniyle ufak sorunlaar ile karşılaşmanız muhtemeldir. Eğer kamera uygulamasında sorun yaşarsanız Google Kamera uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. ROM haftalık olarak güncellenmektedir. Takipte kalın kısa süre içerisinde stabil sürümler geliyor.

Nasıl yüklerim?

  1. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
  2. İndirmiş olduğunuz tüm dosyaları olduğu gibi telefonunuzun hafızasına kopyalayın.
  3. Kopyalama işlemi bittiğinde telefonunuzun bağlantısını kesin ve kapatın.
  4. Ses Açma+Home+Güç tuşuna aynı anda basılı tutup açarak recovery moduna girin.
  5. CWM Recovery menüsünde sırasıyla wipe data/factory reset, wipe cache partition ve Wipe Dalvik Cache işlemlerini yapın (Dikkat! Bu işlem cihazınızı sıfırlayacaktır).
  6. İşlemler sonrası CWM Recovery menüsünden install zip from sdcard kısmından önce indirmiş olduğunuz .zip uzantılı ROM dosyasını seçip yükleyin.
  7. Son olarak telefonunuzu recovery uygulaması içerisinden yeniden başlatın.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla ve hatasız olarak gerçekleştirdiğinizde işlem başarıyla sonuçlanacaktır. Aksi bir durumla karşılaştığınızda AndroNetwork Forum‘dan bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyin.

6 YORUMLAR

  1. herşey tamam yükledim sorunsuz fakat bi açılmadı ya yükleme bittikden sonra rebot attıyoruz attıkdan sonra ilk açılışta omni yazıyor ve android adam geliyor orda tam 5 dk dır takılı kaldı 2kere denedim bu 2. takılı kalma sebebi nedir önce rom yukuluyorum sonra aynı şekilde gappsı

  2. kamera hatası ve sd kart sorunu acaba gectımı dun yukledım fakat o hataları alınca sılmek zorunda kaldım. ama cok stabıl olacaga benzıyor

Comments are closed.