Galaxy S2 GT-I9100 Android 5.1.1 Lollipop Yükleme – CyanogenMod 12.1

6
4326

cyanogenmod-12.1Merhabalar, bu konumuzdaki dosyalar ve basit bir kaç işlem ile sizde Galaxy S2 GT-I9100 model cihazınızı resmi olmayan Android 5.1.1 Lollipop / CyanogenMod 12.1 sürümüne güncelleyebileceksiniz. Lütfen işlem öncesi aşağıdaki anlatımı ve adımları 2 defa gözden geçirin. Kolay gelsin.

Unutmayın! Bu yazılım Samsung tarafından yayınlanmamış bir sürümdür. Samsung tarafından yayınlanmamış bu yazılım eğer garantiniz devam ediyorsa ve stock sürümde bulunuyorsanız cihazınızın garanti sayacını artırır. Bu nedenle garanti dışı kalırsınız. Bu nedenle uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Eğer özel bir recovery yüklediyseniz cihazınıza, mevcut romunuzunda bir yedeğini almanızı tavsiye ederim. Son olarak cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Sistem gereksinimleri:

  • Root haklarına sahip ve özel bir recovery kurulu Galaxy S2 – GT-I9100 telefon.

İndirmeniz gereken dosyalar:

Nasıl yüklerim?

  1. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
  2. İndirmiş olduğunuz tüm dosyaları olduğu gibi telefonunuzun hafızasına kopyalayın.
  3. Kopyalama işlemi bittiğinde telefonunuzun bağlantısını kesin ve kapatın.
  4. Ses Açma+Home+Güç tuşuna aynı anda basılı tutup açarak recovery moduna girin.
  5. CWM Recovery menüsünde sırasıyla wipe data/factory reset, wipe cache partition ve Wipe Dalvik Cache işlemlerini yapın (Dikkat! Bu işlem cihazınızı sıfırlayacaktır).
  6. İşlemler sonrası CWM Recovery menüsünden install zip from sdcard kısmından önce indirmiş olduğunuz .zip uzantılı ROM dosyasını seçip yükleyin.
  7. Son olarak telefonunuzu recovery uygulaması içerisinden yeniden başlatın.

Sürüme ait ekran görüntüleri:

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla ve hatasız olarak gerçekleştirdiğinizde işlem başarıyla sonuçlanacaktır. Aksi bir durumla karşılaştığınızda AndroNetwork Forum‘dan bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyin. Aynı zamanda konu içerisinde yer alan bağlantıların çalışmaması ya da yeni bir versiyonu olduğunu düşündüğünüzde lütfen bunu bize bildirin.

6 YORUMLAR

  1. Ben yükledim tamam güzel de , rootlayamadım bir türlü telefonu, supersu yüklenmiyor bir yerden bulmuştum UPDATE-SuperSU-v2.37.zip bunu yüklemeyi denedim olmadı ,, lollipop samsung s2 uygun supersu linki ve root yükleme talimatlarını yazabilirmisiniz bir yerde yanlış yapıyorum ama nerde cm-12.1-20150423-UNOFFICIAL-i9100.zip ve gapps paketini yükleyince telefon açılıyor herhangi bir sorun yok ama rootu yükleyince açılmıyor telefon .. rom yüklenmeden önce wipe data/factory reset, wipe cache partition ve Wipe Dalvik Cache işlemleri yapıldı

Comments are closed.