cyanogenmodMerhabalar, bildiğiniz gibi 24 Ara 2014 @ 22:41 tarihinde  Galaxy S3 Android 5.0.2 Lollipop Yükleme [GT-I9300 – CyanogenMod 12 – Beta 2] başlıklı konumuzu sizlerle paylaşmıştık. Ancak bu sürümün geliştirilmesi durduruldu. Bu nedenle bu yeni konuyu sizlerle paylaşıyorum. Bu konu ile Galaxy S3 cihazınızı nasıl Android 5.1 Lollipop sürümüne güncelleyebileceğinizi anlatacağım yine size. Konumuzda verdiğim dosyalar ve basit bir kaç işlem ile sizde Galaxy S3 GT-I9300 model cihazınızı resmi olmayan CyanogenMod 12.1 Android 5.1 Lollipop (Beta) sürümüne güncelleyebileceksiniz. Lütfen işlem öncesi aşağıdaki anlatımı ve adımları 2 defa gözden geçirin. Kolay gelsin.

Unutmayın! Bu yazılım Samsung tarafından yayınlanmamış bir sürümdür. Samsung tarafından yayınlanmamış bu yazılım eğer garantiniz devam ediyorsa ve stock sürümde bulunuyorsanız cihazınızın garanti sayacını artırır. Bu nedenle garanti dışı kalırsınız. Bu nedenle uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Eğer özel bir recovery yüklediyseniz cihazınıza, mevcut romunuzunda bir yedeğini almanızı tavsiye ederim. Son olarak cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Sürüm ile yaşadığınız sorun olur ise bize ulaşın yorum ile ki geliştiricisi ile iletişime geçelim hatayı gidermesi için.

İndirmeniz gereken rom ve GApps dosyası:

Nasıl yüklerim?

  1. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
  2. İndirmiş olduğunuz tüm dosyaları olduğu gibi telefonunuzun hafızasına kopyalayın.
  3. Kopyalama işlemi bittiğinde telefonunuzun bağlantısını kesin ve kapatın.
  4. Ses Açma+Home+Güç tuşuna aynı anda basılı tutup açarak recovery moduna girin.
  5. CWM Recovery menüsünde sırasıyla wipe data/factory reset, wipe cache partition ve Wipe Dalvik Cache işlemlerini yapın (Dikkat! Bu işlem cihazınızı sıfırlayacaktır).
  6. İşlemler sonrası CWM Recovery menüsünden install zip from sdcard kısmından önce indirmiş olduğunuz CM 12.1 yani cm-12.1-20150419-UNOFFICIAL-i9300.zip dosyasını seçip yükleyin.
  7. Daha sonra aynı şekilde bu defa GApps paketini yükleyin.
  8. Son olarak telefonunuzu recovery uygulaması içerisinden yeniden başlatın.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla ve hatasız olarak gerçekleştirdiğinizde işlem başarıyla sonuçlanacaktır. Aksi bir durumla karşılaştığınızda AndroNetwork Forum‘dan bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyin.