Galaxy S3 – GT-I9300 – Android 5.1 Lollipop Yükleme [OmniROM]

6
6325

galaxy-s3-lollipop

Merhabalar, bu konuda verdiğim dosyalar ve basit bir kaç işlem ile sizde Galaxy S3 GT-I9300 model cihazınızı resmi olmayan OmniROM Android 5.1 Lollipop sürümüne güncelleyebileceksiniz. Lütfen işlem öncesi aşağıdaki anlatımı ve adımları 2 defa gözden geçirin.  Kesinlikle yedek almayı unutmayın! Şimdiden kolay gelsin.

Unutmayın! Bu yazılım Samsung tarafından yayınlanmamış bir sürümdür. Samsung tarafından yayınlanmamış bu yazılım eğer garantiniz devam ediyorsa ve stock sürümde bulunuyorsanız cihazınızın garanti sayacını artırır. Bu nedenle garanti dışı kalırsınız. Bu nedenle uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Eğer özel bir recovery yüklediyseniz cihazınıza, mevcut romunuzunda bir yedeğini almanızı tavsiye ederim. Son olarak cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

İndirmeniz gereken dosyalar:

GApps paketi için >>

ROM dosyası: omni-5.1-20150313-i9300-HOMEMADE.zip (187.3 MB)

md5: d903bbc5252300ac895656fc400b9d57

İşlem adımları:

 1. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
 2. İndirmiş olduğunuz tüm dosyaları olduğu gibi telefonunuzun hafızasına kopyalayın.
 3. Kopyalama işlemi bittiğinde telefonunuzun bağlantısını kesin ve kapatın.
 4. Ses Açma+Home+Güç tuşuna aynı anda basılı tutup açarak özel recovery moduna girin.
 5. CWM/TWRP Recovery menüsünde sırasıyla wipe data/factory reset, wipe cache partition ve Wipe Dalvik Cache işlemlerini yapın (Dikkat! Bu işlem cihazınızı sıfırlayacaktır).
 6. İşlemler sonrası CWM Recovery menüsünden install zip from sdcard kısmından önce indirmiş olduğunuz .zip uzantılı ROM dosyasını ardından da GApps paketini seçip yükleyin.
 7. Son olarak telefonunuzu recovery uygulaması içerisinden yeniden başlatın.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla ve hatasız olarak gerçekleştirdiğinizde işlem başarıyla sonuçlanacaktır. Aksi bir durumla karşılaştığınızda AndroNetwork Forum üzerinde yer alan konudan bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyin.

6 YORUMLAR

 1. Bugün kurduğum rom gayet stabil görünüyor.Şimdilik aşağıdaki sorunlarla karşılaştım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  1. Menü ve geri dönüş dokunmatik tuşunun ışığı yanmıyor,
  2. Açık programların tamamını toptan kapamak için home tuşunu kullandıktan sonra menu tuşu görünmüyor,
  3. Ekran fotoğrafı çekilmiyor,
  4.Pil yüzdesini anekranda paneli açmadan simgesel göstermeyi başaramadım.

 2. Teşekkür ederim fakat bu sürümü dün yükledim ve onca uygulama indirip ayar yaptım.Belli bir süre kullandıktan sonra yen sürümü denemek istiyorum.

Comments are closed.