galaxy-s4_root_rehberi_muhyal.com

Merhaba arkadaşlar bu konumuzda yer alan adımlar ile geçtiğimiz gün paylaşmış olduğum “Galaxy S4 Android 5.0.1 Lollipop Resmi Sürüm (4 Dosya – Odin – I9500XXUHOA7)” başlıklı konumuzdaki işlemleri uygulayarak Android 5.0.1 yüklemiş olduğumuz Galaxy S4 GT-I9500 model telefonumuza nasıl root haklarını atayabileceğimizi anlatacağım. Şimdiden kolay gelsin.

Yasal uyarı! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Lütfen önce şu konumuzda yer alan işlemi yapınız:

İndirmeniz gereken dosya:

Nasıl yüklerim?

 1. İndirmiş olduğunuz UPDATE-SuperSU-v2.45.zip dosyasını cihazınızın hafızasına atın ve telefonunuzu kapatın.
 2. Şimdi ses açma+güç+orta tuş kombinasyonunu kullanarak cihazınızı CWM Recovery modunda açın.
 3. Recovery menüsünde yer alan install zip from sdcard kısmından indirmiş olduğunuz UPDATE-SuperSU-v2.45.zip dosyasını seçin ve yükleyin.
 4. Son olarak cihazınızı reboot system now kısmından yeniden başlatın. Hepsi bu kadar. Artık root haklarına sahip cihazınızın tadını çıkartabilirsiniz.

Konuyu açmama sebep olan @suleymanyuksel20 arkadaşımıza da teşekkür ediyorum.

Ek bilgi: Cihazınıza uyguladığınız işlemin başarıyla gerçekleştiğini Google Play üzerinden Root Checker uygulamasını yükleyerek test edebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla ve hatasız olarak gerçekleştirdiğinizde işlem başarıyla sonuçlanacaktır. Aksi bir durumla karşılaştığınızda AndroNetwork Forum‘dan bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyin.

39 YORUMLAR

 1. merhaba;
  ben 5.0.1’in rusya için olan versiyonunu indirdim sammobile’dan. odin ile sorunsuz yükledim. menülerde sağa-sola kaydırma çalışmıyor. bildirim menüsü de normalde 2 kaydırmada bütün özellikler açılıyordu o özellik de yok. Normal mi?

 2. Ben senin romu değil, başka yerden tek dosya indirip yaptım. Romdan değil root dan oldu sanırım ama root olmadı

 3. Muhammed abi bu olmadı ben yaptım rootu supersu geldi root checkerde kabul etti ama root gerektiren uygulamalari acmiyor

 4. Ben telefona root attim ama gamekiller ve fredom calismiyor rootcheckerde rotlu diye gozukuyor

 5. Muhammed Bey dediğiniz gibi odinle 4 dosyalı sistemde lolipop 5.01 romunu yükledim sorunsuz. fakat rootlamak istiyorum failed veriyor rootlamak istememin sebebi xmod programını yükleyip clash of clans oyununu oynamak bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

 6. admin ben telefonumu garantiye yollayacam arka kamera kırıldı sayaç ım 1 garanti de sıkıntı yaşarmıyım

 7. Arkadaşlar paylaşım gerçekten çok iyi bende diğer arkadaşlar gibi bu siteden s4 i9500 telefonumu lolipop 5.0.1 yaptım sonrasında telimatlari dikkatli bır şekilde yapınca root da yaptım lakin çok memnun olmama rağmen arada bır telefon kendiliğinden kapanıyor neden yapar acaba bu işin ustalarına sormak istedim.
  Birde CM 12 rom veya MIU rom düşünüyorum ama geri dönüş varmı?
  Sizin öneriniz nedir?

 8. muhammed bey ben de 4 dosyalı yayınladığınız romu cihazıma başarıyla yükledim çok teşekkür ederim emeğinize sağlık şimdi root yapsam knox sayacım değişir mi garantim bozulur mu acaba?

 9. benim telefonum replika s4 ve ben root atmak istiyorum fakat hiçbi deneyim tecrübem yok neleri aşama olarak yazsanızda bende buradan yapsam neler indireceğim konusunda kafam karıstı nasıl yapmam gerek anlamadım yazsanız asama olarak buraya:))

Comments are closed.