galaxy-s4-android-50-lollipop-muhyal.com

Merhabalar, bu konumuzdaki dosyalar ve basit bir kaç işlem ile sizde Galaxy S4 GT-I9500 Exynos model cihazınızı resmi olmayan CyanogenMod Android 5.0 Lollipop (CM12) sürümüne güncelleyebileceksiniz. Lütfen işlem öncesi aşağıdaki anlatımı ve adımları 2 defa gözden geçirin. Kolay gelsin.

Unutmayın! Bu yazılım Samsung tarafındanyayınlanmamış bir sürümdür. Samsung tarafındanyayınlanmamış bu yazılım eğer garantiniz devam ediyorsa ve stock sürümde bulunuyorsanız cihazınızın garanti sayacını artırır. Bu nedenle garanti dışı kalırsınız. Bu nedenle uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Eğer özel bir recovery yüklediyseniz cihazınıza, mevcut romunuzunda bir yedeğini almanızı tavsiye ederim. Son olarak cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Ek bilgi:

Telefon çağrıları, WiFi internet bağlantısı (Mobil veri şu an çalışmıyor).  Sesler, depolama birimleri, Bluetooth, GPS ve SMS stabil olarak çalışmaktadır.

Kamera ve NFC çalışmıyor. Kamera için Google Kamera uygulamasını kullanabilirsiniz.

Sim kilidini devre dışı bırakmalısınız şu an için çalışmamaktadır.

İndirmeniz gereken dosyalar:

cm-12-20141208-UNOFFICIAL-i9500.zip – 237.2MB – md5: 5225819022886226184076fe376f4373

İndirmek için tıklayın.

bpear-gapps-lp-20141122-faceunlock.zip – 276.4MB – md5: e8d07a14e7589f6550c2f44f845cb41d

İndirmek için tıklayın.

Nasıl yüklerim?

 1. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
 2. İndirmiş olduğunuz tüm dosyaları olduğu gibi telefonunuzun hafızasına kopyalayın.
 3. Kopyalama işlemi bittiğinde telefonunuzun bağlantısını kesin ve kapatın.
 4. Ses Açma+Home+Güç tuşuna aynı anda basılı tutup açarak recovery moduna girin.
 5. CWM Recovery menüsünde sırasıyla wipe data/factory reset, wipe cache partition ve Wipe Dalvik Cache işlemlerini yapın (Dikkat! Bu işlem cihazınızı sıfırlayacaktır).
 6. İşlemler sonrası CWM Recovery menüsünden sırasıyla install zip from sdcard kısmından önce indirmiş olduğunuz CM12 ve GApps dosyasını seçip yükleyin.
 7. Son olarak telefonunuzu recovery uygulaması içerisinden yeniden başlatın.

Cihazınızın ilk açılışı 5 dakikayı bulabilir bu normal bir süreçtir. Yani endişelenmeyin ve cihaza müdahale etmeyin.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla ve hatasız olarak gerçekleştirdiğinizde işlem başarıyla sonuçlanacaktır. Aksi bir durumla karşılaştığınızda AndroNetwork Forum‘dan bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyin.

Ekran görüntüleri:

 

16 YORUMLAR

 1. kardeşim yükleyenlerin çoğunda şebeke varmış ama ben yükleyince olmuyor neden acaba imei gidiyor yani

  • Muhtemelen cihazın yurtdışı cihazı ya da IMEI klonudur. Paralel ithalat cihazlarda da bu tür sorun yaşanabiliyor Emre.

 2. ben 4.4.2 custom rom kullanıyorum .5.0.2 ye gecerken wipe işlemleri dısında bırsey yapmak gerekıyormu ve yuklemeden sonra 4.4.2 ye geri dönme ihtimali varmı.5.0 da takılı kalmayalımda sonra..

 3. Ben 4.4.2 de kodla şebeke getirerek kullanıyorum, acaba bu lolipota da mevcut mu ?

Comments are closed.