Galaxy-S4-mini-i-C3-A7in-Android-4.4.2-KitKat-S-C3-BCr-C3-BCm-C3-BC-GT-I9190-CM11-Nightly-

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Samsung Galaxy S4 mini telefonunuzu nasıl özelleştirilmiş Android 4.4.2 KitKat sürümüne güncelleyebileceğimizi öğreneceğiz.

Geçtiğimiz günlerde CyanogenMod ekibi S4 mini için Android 4.4.2 tabanlı CM11 sürümünü yayınlamıştı.
Şimdi ise sizde bu sürümü indirip telefonunuza gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz. Her ne kadar beta olarak varsaysak ta gayet stabil bir sürüm.

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Ön hazırlık:

Samsung Galaxy S4 Mini Root Rehberi ve CWM 6.0.4.5 Recovery (KitKat Destekli) Yükleme (GT-I9190)

Cihazınızda KitKat desteği olan recovery uygulaması bulunuyorsa ve root haklarına sahipseniz bunu görmezden gelin 🙂

İndirmeniz gerekenler:

 

 

 

Yükleme:
  1. İndirdiğiniz ROM ve Gapps dosyasını telefonunuza kopyalayın.
  2. USB bağlantısını kesin ve telefonunuzu kapatın.
  3. Ses Açma+Güç+Home tuşu ile Recovery menünüze girin wipe data/factory reset, wipe cache partition, wipe dalvik cache işlemlerini yapın.
  4. Daha sonra CWM ana menüsüne gidin ve install zip from sdcard > choose zip from sdcard kısmından indirmiş olduğunuz ROM dosyasını yükleyin.
  5. Aynı yolu izleyerek Gapps paketinide yükleyin ve cihazınızı CWM ana menüsünde bulunan restart system now kısmından yeniden başlatın.

S4 mini’niz üzerinde 4.4.2 sürümünün tadını çıkartın!

 

30 YORUMLAR

Comments are closed.