Galaxy S4 zoom Root Rehberi

4
1849
[SM-C101] Galaxy S4 zoom Root Rehberi
Yabancı mobil forumlarında tesadüfen görmüştüm bu konuyu  ve biraz araştırma sonucu herkesin mevcutta cihazı root yapmak için yarı rootlanmış olan custom romları kullandığını gördüm. Google Translate sağolsun Rus mobil sitelerinde yeni rom arayışındayken Cydia Impactor programı ile karşılaşmıştım ve bir kaç defada farklı akıllı telefonlar üzerinde root işleminin bu program sayesinde aynı şekilde olduğunu görmüştüm.
Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Uyarımızı dikkate alarak işleme başlayabilirsiniz..
1. Adım) Google Play’den Root Checker adlı uygulamayı cihazımıza indirelim. Kurulum sonrası uygulamamızı açalım ve “Verify” butonu ile cihazımızı taratalım. “Sorry! This device does not have proper root access” uyarısını aldıysanız işleme başlayalım.
2. Adım) Cydia Impactor programının şu bağlantıdan işletim sistemimize uygun olan sürümünü indirelim.
3. Adım) Cihazınızı bilgisayara bağlayın ve driverlarının kurulmasını bekleyin..
4. Adım) Cihazınızı bilgisayarınıza tanıtma işlemi bittikten sonra indirmiş olduğunuz Cydia Impactor programını çalıştırın ve Start butonu ile Root işlemini gerçekleştirin.
5. ve son adım) Cihazınıza Google Play üzerinden SuperSU ya da Superuser uygulamalarından herhangi birisini indirip kurun.

Başlangıçta cihazınıza yüklemiş olduğunuz Root Checker uygulaması ile işlemin başarıyla sonuçlandığını kontrol etmeyi unutmayın 🙂

5. adım için gerekli olan:

Superuser İndir
SuperSU İndir

Comments are closed.