s6-guncellemesi-basliyor-muhyal-andronetwork-2
Samsung’un amiral gemisi Galaxy S6 cihazının Europe versiyonu sahibi kullanıcılar, bellek yönetimi problemlerinin çözümünü barındıran OTA güncellemelerini almaya başladılar. Galaxy S6 kullanıcılarının şikayetlerini değerlendiren Samsung yetkilileri, arka planda çalışan uygulamaların olması gerekenden daha erken kapanması ve hafıza problemlerinin yaşanmasına sebep olması sorunlarının çözümlerini OTA güncellemesi ile giderme amacındalar. Samsung’un OTA güncellemesi 138.32MB boyutunda ve yazılım sürümü G920FXXU1AODG olarak gelmektedir.

s6-guncellemesi-basliyor-muhyal-andronetworkGüncellemenin içerisinde bulunan diğer düzenlemelere bakıldığında; cihaz için kararlılık ve stabilite geliştirmeleri, hata düzeltmeleri, yeni ve gelişmiş özellikler ile performans iyileştirmeleri bulunmaktadır.  Şimdilik güncellemeyi cihazına kuran kullanıcılar tarafından herhangi bir sorun bulunmadığı ve sistemin oldukça akıcı çalıştığı söylenmektedir.

Galaxy S6’nın yanı sıra sırada bekleyen diğer bir gözde cihaz olan Galaxy S6 Edge için de benzer bir güncelleme çok yakın bir zamanda yayınlanacak. Güncellemeyi cihazınıza kurarken, Wi-Fi bağlantınızı kullandığınızı ve pil seviyenizin en az %50 seviyelerinde olduğundan emin olmanızda yarar olduğunu bir kez daha hatırlatalım.