HTC Bolt Avrupa'da HTC 10 Evo Adıyla Çıkabilir

Tayland’lı akıllı telefon üreticisi HTC, geçtiğimiz günlerde son akıllı telefonu HTC Bolt’u kullanıcılara duyurmuştu. Cihazın özellikleri HTC 10 ile birlikte benzerlik gösterdiğinden şimdi de ortaya yeni bir iddia atıldı. Akıllı telefon kullanıcılarının bir çoğu HTC Bolt’un dünya genelinde piyasaya çıkmamasından rahatsızdı. Sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülecek cihaz, Avrupa’da farklı bir isimle kullanıcılarla buluşabilir. Yani HTC 10 Evo adı altında HTC Bolt ile karşılaşabiliriz.

HTC Bolt’un sadece belirli bir ülkede çıkacak olması pek çok kullanıcıyı rahatsız etmişti. Fakat teknoloji dünyasında uzmanlar cihazın bir bölgede sınırlı kalmayacağını ifade ediyordu. Öyle de oldu, başlangıçta düşünüldüğü gibi HTC Bolt farklı bir isim altında Avrupa ve diğer pazarlarda satışa sunulacak. LlabTooFeR tarafından sızdırılan bilgilere göre HTC Bolt, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde HTC 10 Evo ismiyle vücut bulacak. Cihazın ABD dışındaki satışları ne zaman başlayacak henüz bir bilgi olmasa da, şimdiden kullanıcıların içinin ferahladığını söyleyebiliriz.

Gücünü Snapdragon 810 işlemcisinden alan HTC Bolt, ayrıca 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı, microSD kart desteği, 16 megapiksel f/2.0 diyaframa sahip arka ve 8 megapiksellik ön kamera, 4K ve 120 FPS video kaydı ve 3200 mAh batarya barındırıyor. Diğer yandan 5.5 inç ekrana sahip akıllı cihaz, 1440×2560 çözünürlük vaad ediyor. Sprint operatörü ile satılan HTC Bolt’un 599 dolarlık fiyat etiketi var. Bakalım bu teknoloji harikası Türkiye’ye ne zaman gelecek?