HTC Incredible S Üzerine Android 4.4 KitKat Rom Yükleme (CyanogenMod 11)

Uyarı: Rom sürümü şu an için beta durumundadır. Yani sistem üzerinde ufak hatalar olabilir. Rom geliştiricisi bu sorunları en kısa sürede düzeltecektir. Yeni versiyon takibini şu adresten yapabilirsiniz.

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

İndirilmesi/Kurulması Gereken Dosyalar:

Yükleme Adımları:
  1. Telefonunuzu kapatın ve recover moduna girin. (Ses Kısma+Güç Tuşu ile Hboot menüsünü açın Recovery’i seçin)
  2. Format Data/Wipe Data ve Clean Cache Partition seçenekleri ile eski sisteminize ait dosyaları temizleyin.
  3. install zip from SD card seçeneği ile indirip cihazınızın dahili hafızasına atmış olduğunuz ROM dosyasını bulup yükleyin.
  4. İşlem sonrası aynı yöntem ile Gapps paketinide yükleyin.
  5. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra recovery ana menüsünden reboot now seçeneği ile cihazınızı yeniden başlatarak KitKat’ın hızını hissedebilirsiniz 🙂

Yükleme sonrası eğer hata alırsanız telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın indirmiş olduğunuz rom dosyasında bulunan boot.img uzantılı dosyayı boş bir klasöre çıkartın klasör içerisinde boş bir alanda sol shift tuşuyla aynı ada sağ tuş yapıp komut penceresini burada açı seçin ve açılan komut satırı penceresine şu kodu girin.

fastboot flash boot boot.img

Comments are closed.