HTC One M8 Resmi Android 5.0 Lollipop Güncelleme / Yükleme (Sense 6 – 4.16.1540.8)

2
1788

m8-android-5.0-muhyal-androblog-andronetwork

 

Sonunda! Aylar sonra o kadar bekleyen HTC One M8 kullanıcısından sonra sonunda M8 kullanıcılarının yüzünü güldürecek bir haber geldi. HTC One M8 cihazı için resmi Android 5.0 Lollipop güncellemesi başlamıştır. Bu haberden de anlaşılacağı üzere HTC markası da yazılım güncellemesi öncülerinden birisi artık ve Google tarafından geçtiğimiz yaz duyurulan Android 5.0 Lollipop sürümünü M8 kullanıcılarına dağıtmaya başladı.

HTC One M8 kullanıcıları resmi Android 5.0 Lollipop güncellemesini aylardır bekliyordu. Ben de dahil bir çok kişi özel romlar vs. paylaştık ve sonunda az öncede belirttiğimiz gibi GPE dışında normal M8 modellerine de Android 5.0 Lollipop güncellemesi geldi.

HTC tarafından M8 cihazına yayınlanmış olan bu güncelleme 4.16.1540.8 yapım numarasına sahip ve boyutu 584 MB. Bu sürüm ile beraber M8 cihazı da materyal dizayna geçmiş oldu. Aynı zamanda HTC arayüzü olan Sense de 6. sürümüne güncellenmiş oldu.

HTC One M8 Android 5.0 Lollipop Sürümüne Güncelleme (OTA):

  1. Ayarlar menüsüne gidiniz.
  2. Menüyü aşağı kaydırın ve telefon hakkında kısmını seçin.
  3. Daha sonra açılan ekrandan Güncellemeler kısmını seçin.
  4. Yeni Android 5.0 Lollipop yazılımını indirin ve güncelleme işlemini başlatın.

İndirme işlemi sonrası yükleme yapılırken işlem ortalama 5 dakika kadar sürmektedir. Bu süreçte cihazınıza müdahale etmeyin. Cihazının ilk açılışı yine aynı şekilde 5 dakikayı bulabilir. Lütfen telefonunuza yeni yazılıma alışması için bir kaç dakika zaman tanıyın 🙂

2 YORUMLAR

  1. S-OFF Rootlu telefonlara nasıl güncelleme alacağımızı anlatan bir konu gelecek midir?

Comments are closed.