HTC-blinkfeed-muhyal-andronetwork

Bu yıl içerisinde piyasaya sürülen ve HTC açısından oldukça iddialı olduğu düşünülen yeni amiral gemi cihazı M9 ile şimdilik umduğunu bulamayan HTC yeni umutlara bel bağlamış görünüyor. Piyasada tutunmanın oldukça zor olduğunu bilen HTC cihazları ve yazılımları ile yeni gelir yolları açmayı düşünüyor. HTC’de M9’un düşük satış rakamlarında kalmasının en büyük sebebi ise rakiplerinin amiral gemi modellerinin piyasada oldukça ilgi çekmesi. Öyleki Apple iPhone 6, Samsung Galaxy ve özellikle Galaxy Edge serileri ile tüm dikkatleri üzerlerine çekmiş durumda.

Upleaks’in haberine göre HTC bazı ek para kazanma planlarını devreye sokmaya hazırlanıyor. Ortaya çıkan görsellerle de bu iddiasını güçlendiren Upleaks Tayvan merkezli üreticinin BlinkFeed içerisinde reklam ekleri ve otomotik promosyon bilgilerinin ekleneceğini belirtiyor. Bu yol ile sponsor kazanarak ek bir gelir elde edecek HTC beğeni toplayan Sense arayüzü içerisine gömülü olarak gelen BlinkFeed uygulamasını kullanıcılara bundan sonra reklamlı ve promosyonlu bir şekilde sunabilir.

Bilindiği üzere HTC’nin BlinkFeed uygulaması ilk ortaya çıkığından beri büyük beğeni toplamış ve sosyal ağ, haberler ve çeşitli siteleri kolay bir şekilde takip etmek için güzel bir platform oluşturmuştu. Ancak yakın bir zamanda BlinkFeed 3.parti uygulamalar ve oyunların promosyonlarının olduğu bir platform haline dönüşebilir. Yine aynı zamanda HTC kendi uygulamalarını da bu platform üzerinden pazarlayabilir.

Her ne olursa olsun şimdilik spekülasyon olmaktan öteye geçemeyen söylentilerin gerçeklik payı yakın bir gelecekte görülecektir. HTC kullanıcılarının bu duruma tepkisinin de çok iyi olacağı söylenemez.

HTC-Blinkfeed-muhyal-andronetwork