Language Enabler: Samsung cihazlarda gizli dil paketlerini etkinleştirme

10
20949
/! Bu uygulama sadece ROOT edilmiş cihazlarda çalışmaktadır /!

Samsung cihazlarda bulunan Ice Cream Sandwich ve Jelly Bean tabanlı romlar aslında dillerin bir çoğunu destekler, ancak GSM operatörleri bazı bölgelerde (yerel) yararsız olduğunu düşündükleri dilleri gizlerler.

Kendini Samsung cihazların romlarına adamış olan Wanam arkadaşımızın yapmış olduğu kendi tabiri ile ücretsiz, küçük ve çirkin uygulamasını sizlere sunuyorum 🙂  Ancak görüşümce uygulama oldukça kullanışlı ve birçok kişinin dil paketi ile ilgili sorunlarına kökten çare olacak nitelikte. Uygulama ile oldukça fazla dili saniyeler içerisinde herhangi bir kod bilgisi olmaksızın etkinleştirebilirsiniz (Kullanmakta olduğunuz rom destekliyor ise). Uygulama Arapça, İbranice, Farsça ve 80’den fazla dili desteklemektedir.

Özellikler :
– Etkinleştirmek istediğiniz dili seçin (83+ dil paketi)
– Dil paketlerinizi bulunduğunuz konuma ya da dile göre listeleyebilme
– Varolan dil paketi ayalarını otomatik yedekleme
– Varsayılan dil paketi ayarlarınıza dönebilme

Uygulama Samsung Galaxy S3 (GT-I9300), S4 (I9500), Note2 ve Note 10.1 cihazları ile Samsung ICS ve Jelly Bean romları üzerinde test edilmiştir.

Uygulama, kullanılacağı Rom’a herhangi bir dil paketi eklememektedir, sadece sistem üzerindeki gizlenmiş dil paketlerini etkinleştirmektedir. Eğer cihazınızı yeniden başlattıktan sonra yerelleştirme işlemi başarısız olduysa, Rom’unuz desteklemediği içindir..

Ekran Görüntüleri:
Language-Enabler-Samsung-cihazlarda-gizli-dil-paketlerini-etkinle-25C5-259Ftirme-1Language-Enabler-Samsung-cihazlarda-gizli-dil-paketlerini-etkinle-25C5-259Ftirme-2Language-Enabler-Samsung-cihazlarda-gizli-dil-paketlerini-etkinle-25C5-259Ftirme-3

10 YORUMLAR

  1. su an japonyadayım samsung not 4 edge almak istiyorum türkçe dil desteği yok. alsam türkiyeye döndüğümde iş yaparmı

  2. Kardeşim bende şimdi not 3var ama tr yok bunu nasıl türkçe dil getirebilirim yukarda bişe yazımışsın ama bişe anlamadım bunu ben kendimde yapabilirmiyi

  3. SAMSUNG GALAXY NOTE 3 (SM-N900) TELEFONUMU YURT DIŞINDAN ALDIM VE KAYIT YAPTIRDIM. TELEFONU İLK ALDIĞIMDA TÜRKÇE MENÜ VARDI. TELEFONDA CEVAPLAMADA SORUN OLUNCA BİLGİSAYARA KIES 3 TE YEDEK ALIP TELEFONU FABRİKA AYARLARINA GETİRDİM. BİLGİLERİ KIES 3 TEN TELEFONA AKTARDIM ANCAK TÜRKÇE DİL SEÇENEĞİ GELMEDİ. ARAŞTIRMALARIMA GÖRE İMEİ NUMARASINI YEDEK ALMADAN BİR TAKIM UYGULAMALARI YAPAMAYACAĞIMI OKUDUM. FAKAT İMEİ NUMARASINI YEDEK ALAMADIM. İMEİ NUMARASINA BİRŞEY OLMADAN YAPABİLECEĞİM BİR UYGULAMA VARMI? YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Comments are closed.