LG-G2-D802-Stock-4.2.2-ROM-Y-C3-BCkleme-CWM-ve-TWRP-Recovery-Destekli-Root-Haklar-C4-B1-Atanm-C4-B1-C5-9F-Deodexed-

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda LG G2 D802 model telefonumuza CWM ya da TWRP Recovery ile yüklenebilen, deodexed, hazır root haklarına sahip 4.2.2 stock rom‘u nasıl yükleyebileceğimizi öğreneceğiz.

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.
Öncelikle Odexed ve Deodexed terimlerini biraz açalım;
Odexed ROM nedir?
Bu çalışma şeklinde .apk dosyaları odex dosyaları ile birlikte çalışırlar. Bu odex dosyaları telefonun açılışı esnasında belleğe yüklenir ve uygulamalar çalıştırılmaya başlandığında hemen devreye girerek yüklenme kısmını çabuk geçmeyi sağlar. Bu sistemlerde yapılacak değişiklikler her iki dosyada birden yapılmak zorundadır. Bu yüzden kişiselleştirilmeleri ve düzenlenmeleri daha zahmetlidir. Telefonların içerisinde gelen ve resmi olarak çıkartılan tüm firmwareler odexed olarak bulunurlar.Deodexed ROM nedir?
Bu ROM’larda ise odex dosyaları kaldırılarak bunların işlevleri .apk dosyalarının içerisine aktarılmıştır. Açılışta diğerine oranla yavaştırlar ancak kişiselleştirilebilmeleri ve düzenlenmeleri daha basittir.Basitçe Aralarındaki Farklar;
Odexed

 • Cihazın açılışı daha yavaştır
 • Uygulamaların açılışı nispeten daha hızlıdır
 • Bellek kullanımı fazladır
 • Daha fazla yer kaplar
 • Düzenlenmesi ve kişiselleştirilmesi zahmetlidir

Deodexed

 • Cihazın açılışı nispeten daha hızlıdır
 • Uygulamaların açılışı daha yavaştır
 • Bellek kullanımı azdır
 • Daha az yer kaplar
 • Düzenlenmesi ve kişiselleştirilmesi kolaydır

İndirmeniz gereken dosyalar:

Nasıl yüklerim?
 1. ROM dosyasını indirin ve olduğu gibi telefonunuzun hafızasına atın.
 2. Telefonunuzu kapatın ve recovery modunda tekrar açın (CWM ya da TWRP..)
 3. Mevcut ROM’unuzun bir yedeğini oluşturun.
 4. Wipe data/Factory Reset işlemini yapın.
 5. ROM dosyasını yükleyin.
 6. Telefonunuzu recovery içerisinden reboot system now kısmından telefonunuzu yeniden başlatın.
Ekran görüntüleri:
Güm içerisinde eklenecek…

4 YORUMLAR

 1. Merhaba iyi günler burada paylaşılan romu twrpden yukledım ama telefon acılısta kaldı acılmıyor otomatık olarak twrp ye donuyor tekrardan telefonum 16gb buradan başka hıcbıryerde 4.2.2 twrp versıyonu yok nasıl 4.2.2 stock roma donebılırım

Comments are closed.