LG G2 D802 Üzerine CWM Recovery Yükleme (6.0.4.4 – Touch/Non-Touch – 4.4.x KitKat Destekli)

2
1484
LG G2 D802 Üzerine CWM Recovery Yükleme (6.0.4.4 - Touch/Non-Touch - 4.x.x KitKat Destekli)

Merhaba arkadaşlar bir sonraki paylaştığım yazı için gerekli olan CWM Recovery uygulamasını LG G2 D802 model telefonunuza nasıl yükleyebileceğimizi öğreneceğiz. Bazı siteler üzerindeki versiyonlar ya işe yaramaktadır ya da defalarca uzun işlemler yapmanız ya da işlemleri tekrarlamanız gerekiyor. Bu işlem ise tamamı ile sorunsuz sadece bir kaç adımdan oluşuyor ve kesin sonuç alıyorsunuz.

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

CWM Recovery‘nin LG G2 için iki versiyonunu yayınlayacağım;
Dokunmatik arayüze sahip Touch ve Non-Touch Normal versiyonunu.

Dokunmatik versiyon için: CWM-Official-TOUCH-6.0.4.4(D802).rar
Normal versiyon için: CWM-Official-NON-TOUCH-6.0.4.4(D802).rar

Öncelikle telefonunuza root yetkilerini vermeniz gerekiyor.
(Bu işlemi daha önce yaptıysanız görmezden gelin.)
Bkz. LG G2 Root Rehberi

Nasıl yaparım?

  1. Google Play üzerinden Android Terminal Emulator uygulamasını indirin ve kurun.
  2. Tercihinize göre indirmiş olduğunuz CWM dosyasını bilgisayarınızda çıkartın ve içerisinden çıkan g2_security ve recovery.lok dosyasını telefonunuzda /sdcard kısmına kopyalayın.
  3. Terminal emulator uygulamasını açın ve su komutunu girin. Daha sonra aşağıdaki komutları sırasıyla manuel olarak girin. (Dikkatli olun!)
dd if=/sdcard/recovery.lok of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/recovery
rm /sdcard/g2_security

CWM Recovery menüsüne girmek için:
Telefonunuzu kapatın ve ses kısma+güç tuşuna basılı tutarak tekrar açın LG logosunu gördüğünüzde tuşları bırakın daha sonra tekrar aynı tuşlara basın.

Comments are closed.