LG G5 Android 7.0 Nougat Desteği Geliyor!

0
79

LG G5 Android 7.0 Nougat Desteği Geliyor !

Kendini yenileyerek teknolojinin arkasında kalmak istemeyen LG, bu senenin amiral gemisi G5 için Android 7.0 Nougat güncellemesini yayınlamaya başladı.

Yakın geçmişte piyasaya sürülen LG G5, beklentilerin arkasında kalınca firma bu duruma müdahale etmek için Android uygulamasını güncelleme kararı aldı. LG, son sürüm Android uygulaması 7.0 Nougat güncellemesini G5 için uyarlayarak telefonlara göndermeye başladı.

Öncelikli olarak ABD’de G5 kullanıcılar için bu hizmeti sunacak olan LG, daha sonra Avrupa Birliği’ne üye ülkelerdeki kullanıcılarına güncellemeyi iletecek. Ardından tüm Avrupa’da sonrasında ise Asya ve Afrika gibi ülkelerde kullanılacak olan bu güncelleme yaklaşık 2 ayın sonunda tüm LG G5 kullanıcılarına sunulacak.

Bu süreden önce Android 7.0 Nougat güncellemesini almak isteyen LG G5 kullanıcılarının LG’nin resmi web sitesini takip ederekte güncellemeyi alabileceği öğrenildi.

Bu güncelleme ile LG G5 kullanıcıları teknolojiden geri kalmayacak vede bu güncellemeden gayet memnun olacaklar gibi duruyor.