LG, bildiğiniz gibi her sene amiral gemilerinde radikal değişiklikler yapıyor. Son yıllara bakacak olursak, LG G4’te kavisli ve arkası deri kaplama bir tasarım tercih edilmişti. G5 ise, modüler yapıda, metal bir tasarımdaydı ve bu telefon için hoparlör, kamera eklentisi gibi ek ürünler de hazırlanmıştı.

Daha önce gelen ve kesin olmadığı belirtilen bilgilere göre LG, modüler yapıdaki G5’in ve G5 için hazırlanan ek ürünlerin satışlarından memnun kalmadı. Dolayısıyla LG G6’nın da radikal değişikliklerle geleceği düşünülüyor.

Şimdi bakalım G6 ile ilgili elimizde nasıl bilgiler var. Bu arada, bu bilgilerin söylenti ve sızıntılardan ibaret olduğunu, kesin bilgiler olmadığını söyleyelim.

– LG’nin G6’da 4K çözünürlüklü bir ekran kullanması bekleniyor. Bildiğiniz gibi Sony, Xperia Z5 Premium ile 4K çözünürlük seçeneğini teknolojiseverlere sunmuştu.

– RAM tarafında da LG’nin 6GB RAM kullanabileceği söyleniyor. Firma, G4’te 3, G5’te 4GB RAM kullanmıştı. Bu arada, OnePlus 3’te 6GB RAM’in bulunduğunu ekleyelim.

– Gelelim işlemci tarafına. Burada da LG’nin Snapdragon 821’i tercih etmesi muhtemel. Zira LG, genellikle amiral gemisi modellerinde en üst seviye işlemcileri tercih ediyor. G5’te Snapdragon 820’ye yer verilmişti.

– Kamera tarafında LG bu kez hem ön hem de arka tarafta çifter kameraya yer verebilir. Bu kameralardan biri normal, diğeri de geniş açılı çekim yapabilir. Önce V serisi telefonlarda, daha sonra da LG G5’in arka tarafında “dual kamera” özelliğini görmüştük.

– LG’nin pil ve microSD kart tarafında yine kullanıcıları düşüneceği, hem hafıza kartı girişine yer vereceği hem de pilin çıkarılabilir olacağı söyleniyor.

Son olarak, LG G6’nın Mart-Nisan gibi tanıtılıp raflarda yer alması muhtemel.