IT ve medya ürünlerine de önem veren LG, yeni IT ve Medya ürünlerini düzenlediği basın lansmanı ile tüketicilerin beğenisine sundu.

LG Electronics Türkiye’nin, en yeni model monitör, projektör ve medya ürünlerini tanıtmak amacıyla dün gerçekleştirdiği etkinliğe, LG Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, LG Türkiye IT ve Medya Ürünleri Pazarlama Bölüm Başkanı Kangpil Choi, LG Türkiye IT Ürünleri Satış Müdürü Ekin Doğan ve LG Türkiye Medya Ürünleri Satış Müdürü Kerim Çukuryurt’un yanı sıra çok sayıda basın mensubu ve iş ortağı da katıldı.

 

Etkinlikte; oyun tutkunları tarafından merakla beklenen LG 34UC79G monitör, her mekanı eğlencenin merkezine dönüştürebilen LG LOUDR FH6, LG Mini Audio OM7560 ve LG FH2 LOUDRhoparlörler ile batarya ömrüyle dikkat çeken, kısa mesafelerde bile en uygun görüntüyü sağlayan LG PH450UG projektör tanıtıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, “IT ve medya ürün gamımıza farklı bir boyut kazandıran en yeni modellerimizi sizlerle tanıştırmanın sevincini yaşıyoruz” diye konuştu.

 

LG Electronics Türkiye IT Ürünleri Satış Müdürü Ekin Doğan ise; “LG olarak, bugün tanıttığımız başta monitörümüz olmak üzere, projektör ve medya ürünlerimiz bizler için büyük önem taşıyor.Tasarımları, rahat kullanılabilirliği ve üstün özellikleriyle yeni ürünlerimizin sektöre yeni bir nefes getireceğini ve bunun satış rakamlarımıza olumlu yönde bir etki yapacağını düşünüyoruz.” dedi.

Ürünlerle ilgili bilgi veren LG Electronics Türkiye Medya Ürünleri Satış Müdürü Kerim Çukuryurt; “Bu sene tüketicinin beğenisine sunduğumuz yeni ürünlerimizin başta kalitesi olmak üzere yenilikçi teknolojisiyle de göz dolduracağını düşünüyoruz. Medya ürünlerimizle, LG olarak tüketicilerimizin hayatını teknoloji anlamında kolaylaştırmaya devam edeceğiz.” dedi.

İŞTE O ÜRÜNLER

LG 34UC79G Monitör

21:9 UltraWide IPS Curved Display, 144Hz’lik yenilenme hızıyla ve görüntü bozukluklarını düzelten IPS özelliğiyle dikkat çekiyor.

LG’nin oyun tutkunlarına özel ürettiği yeni ürünü 34UC79G 21:9 UltraWide IPS Curved Display Monitörü, 144Hz yenileme hızında akıcı grafiklerle oyun oynamayı mümkün kılıyor. 16:9 oranındaki monitörlerin aksine, kavisli yapısıyla gizli kalan alanların da görülebildiği monitör, bu özelliğiyle öne çıkıyor.

Dünyanın ilk 144Hz IPS 21:9 UltraWide monitörü, IPS özelliği ile görüntü bozuklukları ve renk kaybı olmadan, ekranın görüldüğü her yerden ve açıdan aynı canlılıkta, daha net bir görüntü ile izleme ayrıcalığı sunuyor. 1ms Motion Blur Reduction özelliğinin eklenmesi ile izleyiciler hareket akışının tadını çıkarıyor.

LG UltraWide Oyun Monitörü

LG UltraWide Oyun Monitörü, eğilebilme, yüksekliği ayarlama özellikleri ve fare askısı ile oyun alanının düzenlenmesine de imkan veriyor. AMD FreeSync uyumlu teknolojisi monitör ve ekran kartı arasında senkronizasyon sorunu yaşandığında görülen kopmaların önüne geçiyor. Böylece FreeSync teknolojisi, resim karesi hızında herhangi bir kayıp yaşanmadan akıcı bir görüntü sağlıyor.

 

LGLOUDR FH6 Hoparlör

Evde ya da mekanlarda kullanılmak üzere LG tarafından tasarlanan LGLOUDR FH6 hoparlör, çift yollu 600W’lık ses çıkışı ve müziğin ritmine göre yanan 64 farklı kombinasyona sahip ışık çizgileriyle dikkat çekiyor.

Her mekanı eğlencenin merkezine dönüştürebilen LG LOUDR FH6 hoparlör, estetik tasarımı, mükemmel ses kalitesi ve müzik ritmine göre yanan ışık çizgileriyle partilerin yeni vazgeçilmezi oluyor.

Bluetooth özelliği ile üç farklı mobil alete bağlanma ve şarkı listesi oluşturma özelliğine sahip olanLG LOUDR FH6 hoparlör, sistem uyku pozisyonundayken bile Bluetooth ile müzik gönderimi yapıldığında otomatik olarak devreye giriyor. Özel DJ efektleriyle üzerinde bulunan diski çevirerek farklı ses efektleri yaratmayı ve böylece partinin DJ’i olma hayallerini gerçekleştiriyor.

 

LG Mini Audio OM7560

Evde ya da mekanlarda kullanılmak üzere LG tarafından tasarlanan LG Mini Audio OM7560,1000W’lık güçlü ses çıkışıyla klüplerdeki ses kalitesini sunuyor.

LG Mini Audio OM7560’da, DJ Efektleri, Otomatik DJ, DJ Paylaşımı, Karaoke,Bluetooth Uygulaması, Müzik Kutusu, TV Ses Senkronizasyonu, Otomatik Müzik Oynatma özelliklerin yanı sıra çift USB desteği veriyor.

LG’den bavul tipi çek götür hoparlör

Her yerde kullanılmak üzere LG tarafından tasarlanan bavul tipi LG FH2 LOUDR Hoparlör, 50W’lık ses çıkışıyla, her yere rahatça taşınmasını sağlayan teleskopik koluyla yeni dizayn hoparlörler arasında farklı görüntüsüyle öne çıkıyor.

 

Estetik ve taşınabilir tasarımı, yaklaşık 15 saat süren kullanım süresiyle LG FH2 LOUDR Hoparlör, Karaoke, Bluetooth Uygulaması, Müzik Kutusu, Otomatik Müzik Oynatma özelliklerinin yanı sıra çift USB desteği veriyor.

LG PH450UG Projektör

LED Projektörlerde lider LG Electronics’in en yeni projektör modellerinden PH450UG, batarya ömrü ve kısa mesafelerde bile en uygun görüntüyü sağlayan en yeni Ultra Short-Throw özelliği ile dikkat çekiyor.

Ultra Short-Throw (UST) özelliğine sahip PH450UG modeli kategorisindeki yüksek fiyatlı ürünlerin aksine bir fiyatla evde ya da ofiste kolayca sinema deneyimi yaşatıyor. Sadece 33 cm uzaklıktan 80inch HD (1280 X 720) net görüntü oluşturan PH450UG, kısıtlı görüntü alanına sahip seyircilerin bile faydalanabildiği UST projektör özelliğine mevcut.