Meizu MX5 “neredeyse çerçevesiz” ekranı ile geliyor!

Çerçevesiz ekranın zarifliği!

0
64

Geçtiğimiz yıl içerisinde ortaya çıkan MX4 modeli ile büyük bir kullanıcı kitlesinin beğenisini toplayan Meizu bu sene içerisinde amiral gemi modelinin 5. nesil yeni cihazı ile beklentileri fazlasıyla karşılayacak gibi görünüyor. MX4 cihazı ile büyük beğeni toplayan ve AnTuTu benchmark testlerinde 47765 gibi yüksek bir puan alarak Nexus 6’nın üzerinde yer alan amiral gemi modeli ile bu yıl da iddialı bir giriş yapmak istiyor. Özellikleri artık yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlayan model ile ilgili yeni bilgiler de gelmeye devam etmektedir.

Meizu-MX5-renders-show-borderless-design-çerçeve-muhyal-andronetwork

Meizu’nun yeni amiral gemi modeli MX5’te köşeleri yuvarlatılmış metal bir kasa kullanması beklenmektedir. Aynı zamanda bu kasanın arkasında bir parmak izi okuyucu bulunması da neredeyse kesinleşmiş bir özellik olarak görülebilir. Bu yapının içerisinde ise 64-bit gerçek sekiz çekirdekli MediaTek MT6795 CPU bulunması bekleniyor. Kamera özelliklerine gelecek olursak; cihazın ana kamerasında kızılötesi odaklanma teknolojisini kullanacağı öne sürülmektedir.

Meizu-MX5-muhyal-andronetwork

Henüz birçok özelliğinin belirlenmiş olmamasına rağmen merakla beklenen cihazın ortaya çıkan görüntülerinde ise özellikle ekran/çerçeve oranı dikkat çekmektedir. Özellikle yanal düzlemlerde oldukça ince bir çerçeveye yer veren cihazda ekran neredeyse ön yüzün tamamında kendini gösteriyor. Bu özelliği ile oldukça çekici bir dış görünüş sunan cihazın fiyatlandırması ve diğer özelliklerinin belirlenmesi için biraz daha zamana ihtiyaç olduğu aşikar.