MWC Yaklaşıyor: Samsung Galaxy S Edge

0
361

s-edge-muhyal-2

Merhaba arkadaşlar. Yazımıza hız kesmeden devam ediyoruz ve bu hafta size Samsung’un bir diğer sürprizinden bahsedeceğim. Note Edge ile başlayan kavisli ekran serüvenine bir yenisini daha eklemeyi hedefleyen Samsung  iki tarafı da kavisli olan telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor. İsminin Galaxy S Edge olacağına kesin gözle bakılırken sızdırılan bilgilere göre Galaxy S6 ile benzer teknik özellikleri barındıracağa benziyor. LG’nin de CES 2015 de iki tarafı kavisli prototipler sergilemesi rekabetin artacağına işaret ediyor. Patent resimleri ile bizi heyecanlandıran S Edge’den biraz bahsedelim.

Galaxy S6’yı çağrıştıracağı tahmin edilen cihaz metal kasa ile gelecek.  Patent görüntülerinde Samsung’un meşhur Home tuşu olmayışı dikkatimizi çekiyor. Home tuşunun yanında cihaz güç ve ses tuşlarını da içermiyor.Tasarım olarak daha da ilginçleşen cihaz üst kısmında kızıl ötesi modülü,  mikrofon ve kulaklık girişi bulundurmuyor. Bunun yerine ne olduğu anlaşılmayan ama batarya olabileceği tahmin edilen ilginç bir panel bulunduruyor. Cihazın arka kısmında ise kameranın yanında yine ilginç bir tasarım bizi karşılıyor. Arka kısımda  da kenarlarda kavisli ekran bulunuyor. Cihazın gittikçe yandan gelebilecek darbelere karşı korumasız kalıyor.

Birazda teknik özelliklere değinmek gerekirse Galaxy S6 ile benzer olacağı için maddeler halinde sıralayalım:

  • 5.0” QUAD HD Gorilla Glass 4 korumalı Süper AMOLED ekran
  • Android 5.0 LOLLİPOP İşletim sistemi ve Touchwiz arayüz
  • 3 GB ram ve 32/64/128 GB rom seçenekleri
  • 7 MP OIS sensörlü arka kamera ve 5 MP geniş açılı özçekim kamerası
  • 8 çekirdekli (4+4) Samsung Exynos 7420 ( Snapdragon 810 versiyonu olabilir)

s-edge-muhyal-1

Parmak izi sensörü gibi eklentileri  bulundurup bulundurmayacağı kesin olmayan cihaz Samsung tarafından sır gibi saklanıyor.

Galaxy S Edge’nin sızdırılan fiyat listesi:

Samsung Galaxy S Edge 32 GB: €849 = 2326 TL
Samsung Galaxy S Edge 64 GB: €949 = 2600 TL
Samsung Galaxy S Edge 128 GB: €1049 = 2875 TL