Nexus-4-Android-L-muhyal-androblog-andronetwork

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere Nexus 4 cihazlar için nasıl official olarak Android 5.0.1 yükleyebileceğinizi anlatacağım. Rom tamamen fbrika imajıdır. Yani Google’ın kendi yayınladığı imaj dosyasıdır, kendimin de kullandığı bu fabrika imajını cihazına henüz OTA güncellemesi gelmemiş veya başka bir rom dan stock roma dönmek isteyen, temiz kurulum yapmak isteyen arkadaşlara öneririm.

Uyarı: Bu işlem telefonunuzda telafisi olmayan sonuçlara yol açabilir, bu işlemlerden sonra doğabilecek herhangi bir hatadan AndroNetwork sorumlu tutalamaz, sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.

Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri -> USB Hata ayıklama modunu aktifleştirip, pil seviyenizin yeterli olduğundan emin olunuz.

İndirme bağlantıları:

Kurulum: Ben bu tür imaj dosyalarını yüklemek için başka blog-forumlarda yazanın aksine biraz daha kullanıcıların anlayabileceği tarzda yükleme işlemi yapmaktayım, normalde sürekli kod yazın vs. diyerek okuyucunun kafasını karıştıran yazıların aksine basit bir kurulum anlatacağım.

NotBu işlem için cihazınızın bootloader kilidinin açık olması gereklidir.

 1. Öncelikle yukarıdaki bağıntıdan Nexus 4 Toolkit’i indiriyoruz.
 2. Uygulamayı kurduktan sonra gelen ekranı “n” veya “no” diyerek geçiyoruz.
 3. Sonraki ekranda Nexus 4′ü seçiyoruz.
 4. Tekrar “n” veya “no” diyerek geçiyoruz.
 5. Burada herhangi bir Android sürümü seçebilirsiniz çünkü şuan bunlarla bir işimiz yok ancak root vb. bir işlem yapmak için doğru Android sürümünü seçtiğinizden emin olunuz.
 6. Kısa bir yükleme ekranı gelecektir bekleyiniz.
 7. İndirmiş olduğunuz 5.0.1 (LRX22C) factory dosyasını Nexus 4 toolkit’in kurulu olduğu dizinde “put_google_factory_image_here” adlı yere atınız.
 8. Telefonu kapatıp ses kısma ve güç tuşuna basarak fastboot moduna alınız.
 9. 9. bölümü seçerek oradan 2. seçeneğe gidiniz.
 10. İşlem başlayacaktır, yönergelere göre yes veya no deyiniz.

Hepsi, bu kadar.

Rom üzerinde bilinen bir bug yoktur, hata alırsanız veya aklınıza takılan bir soru olursa bize yazmaktan çekinmeyin, sizin geri dönüşleriniz bizim için önemlidir.

4 YORUMLAR

 1. Güzel anlatım olmuş biz de haberini yapmıştık bu gelişmenin. Her bölgeye aynı anda güncelleme gelmiyor. Bu şekilde kullanıcılar kendileri güncelleyebilir. Takipçinizim.

 2. bu şekilde yükledikten sonra her güncelleme geldiğinde bu tür yüklemeleri kendimiz mi yapacağız yoksa OTAdan güncelleme gelecek midir

Comments are closed.