Root-Android-L-Developer-Preview-muhyal.com_

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere bir çok cihaz için Android L güncellemesine başlandı. Bunlardan bir kaçı ise henüz geliştirici önizlemesi sürümü yayınlanmış olan Google Nexus 5 ve Nexus 7 2013 cihazlarımız.

Bu yazımızda henüz geliştirici önizlemesi yayınlamış olan Android L sürümü Google Nexus 5 ve Nexus 7 2013 cihazlarımıza nasıl root yetkilerini atayabileceğimizi öğreneceğiz.

[box type=”warning” align=”aligncenter” ]Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.[/box]

@ChainfireXDA resmi twitter hesabında güncelleme ile oluşan SuperSU sistem uyumsuzluğunun nasıl giderileceğine dair bir yönergede bulunuyor.

Ancak sizin yukarıdaki işlemi uygulamanıza gerek yok biz sizin için tüm değişiklikleri tek bir dosyada birleştirdik.

Alttan SuperSU-v2.00 for Android L.zip dosyasını indirip özel recovery uygulamanız ile install zip kısmından yüklemeniz yeterli olacaktır.

İndirmeniz gereken dosyalar:

SuperSU-v2.00_for_Android_L.zip (1.14 MB)

Binary hatalarının çözümü için:

Nexus 5 için | Nexus 7 2013 için

Nasıl yüklerim?

1) Yukarıdan ilgili dosyaları modelinize göre uygun olarak indirin ve cihazınızın hafızasına atın.

2) Cihazınızı kapatın ve recovery modunda tekrar açın. (İşlem için: Cihazınızı kaptın ve tekrar ses kısma ve güç tuşlarına basılı tutarak açın. Cihazınızın açılış ekranını gördüğünüzde 2 defa ses kısma tuşuna basın ve recovery seçeği çıktığında ses açma tuşuna bir defa basın.)

3) İlk olarak install zip kısmından SuperSU-v2.00_for_Android_L.zip dosyasını daha sonra ise cihaz modelinize göre Nexus 5 içinNexus 7 2013 için ilgili fix dosyasını yükleyin.

İşlem esnasında ya da sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde bizimle http://www.andronetwork.com adresi üzerinden iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin. Kolay gelsin.

Comments are closed.