lg-nexus-5-muhyal.com

Google’ın Nexus cihazlar için geçtiğimin haftalarda yayınladığı Android 5.0.1 Lollipop güncellemesiniyüklemeyin. Nexus kullanıcıları adeta isyan ediyor. Nexus 5, Nexus 4 ve Nexus 7 cihazlarda sorunlu çalışan Android 5.0.1 Lollipop sürümü Google Code Issues sayfasında adeta yerin dibine sokuldu.

İlgili sayfada Nexus kullanıcıları cihazlarına Android 5.0.1 güncellemesini yükledikten sonra anlık RAM kullanımının 1.5GB‘a ulaştığını dile getirdi. Normalde arkaplanda herhangi bir uygulama açık değilken RAM kullanımının 500MB civarında kalması beklenir ancak Android 5.0.1’den bu durum değişti.

nexus-5-android-5-0-1-guncellemesi-muhyal.com

Nexus 5 kullanan biri olarak bu şikayetlere kesinlikle katılıyorum. Android 5.0 ve önceki Android 4.4.4 sürümünü kullanırken telefonumdan son derece memnundum fakat Android 5.0.1 güncelleştirmesini yapar yapmaz işler değişti. Telefon sürekli hata veriyor, yavaşlıyor. Ve hepsinden kötüsüde bu sorunlar cihazı kapatıp açmadan düzelmiyor. Neredeyse hergün cihazı kapatıp açmam gerekiyor.

Neyse ki Google durumun farkına varmış görünüyor. Android 5.0.2 ve Android 5.0.3 sürüm güncellemelerinde bu sorunların düzeltileceği belli oldu.

2 YORUMLAR

  1. Ben de Nexus 5 kullanicisiyim fakat ben bu kadar cok RAM kullandigini gormedim.Bir oyun actigimda RAM kullanimi 1 GB , cok agir durumlarda 1.3 GB’a cikiyor.Yani %70den az bi RAM kullanimi.Ayrica arayuzde donma , cokme gibi olaylar bana %1-2 arasi oluyor.Ozellikle Sist Arayuzu sadece 1 kere coktu guncellemeden bu yana.Tek sikayetim PIN kodunu gec istemesi.

Comments are closed.