Oppo R7 ve R7+ ile ilgili görseller gün yüzüne çıktı!

Oppo'nun yeni amiral gemileri iddialı VOOC özelliği ile gelecek!

0
17

OPPO-R7-and-Plus-Muhyal-andronetwork

Oppo bilindiği üzere her ne kadar ABD ve büyük Avrupa ülkeleri için büyük bir isim olmasa da daha çok Asya piyasasına yönelmiş ve adından oldukça söz ettiren bir marka olma yolunda hızla ilerlemektedir. Son yıllarda piyasaya sürdüğü cihazları ve bu cihazların tasarımları büyük beğeni ve ilgi gördü. Son dönemlerin önemli değişimlerini de içerisinde barındırmak isteyen Oppo, yeni cihazları ile şık tasarımını metalik kasa ile birleştiriyor.

Yakın bir zamanda tanıtılması beklenen Oppo R7 ve Oppo R7+ cihazları şirketin 2015 yılındaki amiral gemi modelleri olacaktır. Yüksek olasılıkla bu ayın sonunda tanıtılacak cihazlara ait görseller ortaya çıktı. Bu görsellerde birçok ayrıntı bulmakta mümkün.

Gelelim Oppo’nun bu şık cihazlarının özelliklerine; Oppo R7 1920×1080 piksel çözünürlüğe sahip 5 inc boyutunda bir ekran barındırmakla beraber, 64-bit Snapdragon 615 sistemi üzerinde Cortex A53s mimarisi ile sekiz çekirdekli olarak çalışan bir işlemciye sahip olacak. Bu işlemcide dört adet 1.7GHz ve 1GHz düşük saat hızında çalışan işlemciler yer almaktadır. Bunların yanı sıra 3GB ram ve 16GB dahili depolama imkanı sunmaktadır. Son dönemin amiral gemi modelleri gibi kamerasını da geliştiren Oppo, cihazını 20.7 MP’lik bir kamera ile donatmış.

Bir diğer amiral gemi modeli R7+ ise 5.9 inc’lik 1920×1080 piksel çözünürlüğe sahip olarak gelmektedir. Yine bu cihazda, sızan bilgilere göre 3GB ram ve 32 GB dahili depolama imkanı bulunacak ve 64-bit  sekiz çekirdekli MediaTek MT6795 CPU ile çalışacak.

Her iki cihaz içinde çeşitli optimizasyonları barındıran Oppo özellikle VOOC şarj özellikleri ile dikkat çekmeyi hedeflemektedir. R7 modelinde günümüz koşullarında oldukça düşük sayılabilecek 2320mAh’luk  bataryaya yer veren Oppo, optimizasyonlar ve VOOC  özelliği ile oldukça iddialı olsa gerek.

Son olarak Oppo R7’nin fiyatı 2999 Yuan (yaklaşık 480$) olarak belirlenmiş ve iPhone 6’dan %40 daha düşük bir fiyata piyasaya sürülecektir. Büyük kardeşi olan Oppo R7+’ın fiyatı henüz tam olarak belirlenmemiştir.

OPPO-R7-and-Plus-Back-Muhyal-andronetworkOppo-R7-and-Oppo-R7-Plus-Muhyal-AndronetworkOppo-R7-and-Oppo-R7-Plus-Muhyal-AndronetworkOppo-R7-and-Oppo-R7-Plus-Muhyal-Andronetwork

Oppo-R7-and-Oppo-R7-Plus-muhyal-Andronetwork

Oppo-R7-and-Oppo-R7-Plus-Muhyal-Andronetwork