MuhYal.com’da farklı hizmet koşulları için anlaşmalı sponsorluk da kabul edilmektedir.

Örnek vermek gerekirse web sitesinin sunucu ihtiyacı konusu anlaşmalı sponsorluk olmaktadır. Ancak bu konuda teklif vermeyi düşünüyorsanız vereceğiniz özel sunucu hizmetinin uzun ömürlülüğünüde garanti etmelisiniz.

Ya da bir hizmet, ürün karşılığında site üzerinde reklamlarınızın da yayınlanması bu türe girebilir.

Sponsorluk slotlarının durumu:

Sunucu Sponsorluğu: Boş

Yazılım Sponsorluğu: Boş

Donanım Sponsorluğu: Boş

Merhabalar, diğer sekmelerde yer alan sponsorluk ve tanıtım yazısı dışında da MuhYal.com üzerinde Metin reklamlar, Görüntülü reklamlar, Mobil metin ve görüntülü reklamlar kategorisine giren talepleriniz de değerlendirilmektedir.

Ücretlendirme;

300×250 “Orta boy dikdörtgen” olarak da bilinir.

Aylık ücretlendirme: 200 TL’dir.

336×280 “Büyük dikdörtgen” olarak da bilinir.

Aylık ücretlendirme: 250 TL’dir.

728×90 “Leaderboard” olarak da bilinir.

Aylık ücretlendirme: 750 TL’dir.

300×600 Bazen “yarım sayfa” olarak ifade edilir.

Aylık ücretlendirme: 200 TL’dir.

320×100 “Büyük mobil banner” olarak da bilinir.

Sadece mobil cihazlarda geçerlidir ve aylık ücretlendirmesi 100 TL’dir.

Tam detaylı (Görsel yerleşimli) reklam birimleri kılavuzu için aşağıdaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Reklam boyutlarına ilişkin kılavuz (Google Support üzerinde görüntüle – Türkçe)

MuhYal için tanıtım yazısı ücreti 35 TL‘dir.  Eğer talebiniz yazının editör tarafından hazırlanması ise ücret 50 TL‘dir.

 • Ticari amaç gütmeyen, yardımlaşma, paylaşma ya da sosyal sorumluluk başlıkları altında değerlendirilebilecek her türlü fikir, proje, organizasyon ve girişimleriniz için ücretsiz tanıtım yazısı yayınlanması talebinde bulunabilirsiniz. Bunların dışında kalan, kar amacı güden ticari oluşum ve girişimler için ücret talep edilmektedir.
 • Reklam veren tarafından hazırlanan tanıtım yazısı metinlerinde “Öneriyorum, tavsiye ediyorum” gibi site editörünün hitabetini içeren ifadeler yer almamalıdır. Metin sadece anahtar kelimeler üzerine hazırlanmamalı; kullanıcı odaklı, organik ve anlam bütünlüğüne sahip şekilde hazırlanmalıdır. Editör imla hatalarını düzeltmek ve anlatım bozukluklarını gidermek için metin üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tanıtım yazılarından en fazla 2 adet dış link çıkışı yapılabilir. Yazı yayına alındıktan sonra teknik hatalar haricinde düzenleme ya da değiştirilme yapılamaz.
 • Reklam görselleri ve ilgili tüm materyaller (jpg, gif, png, swf vb.) MuhYal.com sunucularında barındırılır.
 • Görsel reklam alanları aksi belirtilmediği sürece 1 ay boyunca kesintisiz ve dönüşümsüz olarak reklam veren siteye tahsis edilir. Yayına başladıktan sonra alan görseli veya bağlantısı değiştirilemez.
 • MuhYal.com ticari faaliyetlerde bulunan, gelir elde etme odaklı bir oluşum değildir. Reklam karşılığı alınan ücretler MuhYal’ın yayın kalitesinin arttırılması ile ilgili giderleri karşılamak üzere kullanılır ve bağış kapsamında değerlendirilir.
 • Tanıtım yazısının başlığında dış bağlantı yer alamaz ve konu içerisinde yer alan dış bağlantıların başlıkları da direkt bağlantı içeremez. Örneğin:  <a href=”http://www.muhyal.com” target=”_blank”>*.muhyal.com/*</a>
 • Konu içerisinde yer alan tüm bağlantılar yeni bir sekmede açılmak zorundadır.
 • Tek bir site için dış bağlantı içeren tanıtım yazıları kotası aylık 5 adettir.
 • Yukarıda yer alan tüm reklam alanları ve tanıtım yazısı için ödeme yalnızca Havale / EFT ile yapılmalıdır.
 • Ödeme işlemi tamamlandığı zaman tarafınızdan istenilen reklam türü editörlerimiz tarafından en geç 1 iş günü içerisinde anlaşılan alanda ya da kategoride yayına alınacaktır.

MuhYal Reklam, Tanıtım yazısı & Sponsorluk esasları:

Yukarıda yer alan ya da özel olarak talep edilen tüm reklam alanlarında, tanıtım yazılarında ya da sponsorluk durumlarında T.C. yasalarına aykırı hiç bir içerik barındırılamaz. Bu içeriklere küfür, siyaset, hakaret, çocuk ve kadın istismarı, aşağılama ya da farklı bir ürün marka/modeli ile karşılaştırma, üstünlük gösterimi, kumar, tütün ve tütün ürünleri, alkol tüketimi/alkol ürünleri dahildir. Bu içerikleri barındıran teklifler geçersiz sayılacak ve incelemeye alınmayacaktır. Reklama ait görsel/tanıtım yazısı ya da sponsorluk bağlantısı yayına alındığı tarihten itibaren düzenlenemez ya da değiştirilemez.

Son güncelleme: 15:20 24.12.2014

Tüm talepleriniz için lütfen sadece “Bize Ulaşın” sayfasını kullanın.