Samsung Galaxy Ace 2 I8160 Android 4.4.2 KitKat Yükleme

Geçen hafta Ace S5830 için Anroid 4.4.2 KitKat sürümüSamsung Galaxy Ace S5830 Android 4.4.2 KitKat Yükleme (CyanogenMod 11) adlı başlıkla yayınlamıştım. An itibariyle bu yazımdaki adımları uygulayarak Ace 2‘nizi Android 4.4.2 KitKat sürümüne güncelleyebilirsiniz.

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.
 

İndirmeniz Gereken Dosyalar:

Not: Henüz Samsung Galaxy Ace 2 I8160 için sağlıklı çalışan, KitKat destekli CWM/TWRP Recovery uygulaması bulamadım. Kısa süre içerisinde bu alandan ilgili yazıya ulaşabilirsiniz.

Nasıl Yüklerim:
 1. İndirdiğiniz ROM ve Gapps Paketi dosyalarını cihazınızın hafızasına kopyalayın.
 2. Telefonunuzu kapatın ve Recovery (CWM/TWRP) modunda tekrar açın.
 3. Recovery menünüz içerisinden wipe data/factory reset – wipe cache partition – advanced > wipe dalvik cache işlemlerini sırasıyla yapın.
 4. Daha sonra install zip from sdcard > choose zip from sdcard kısmından önce ROM daha sonra Gapps paketini yükleyin.
 5. Recovery menünüzden reboot system now kısmından telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefonunuzun ilk açılışı 4-5 dakika sürebilir endişelenmeyin.

12 YORUMLAR

 1. bendede e: error in /tmp/slideload/package.zip (status 7) hatasını aldım mesela kameraya giriyorum google play durdu diyo tamam diyorum youtube durdu diyor birsürü böyle işlem yapamıyorum ne yapabilirim teşekkür ederim

 2. bendede e: error (status 7) hatasını aldım mesela kameraya giriyorum google play durdu diyo tamam diyorum youtube durdu diyor birsürü böyle işlem yapamıyorum ne yapabilirim teşekkür ederim

  • Merhaba Koray,
   status7 hata kodu CWM Recovery versiyonunun ROM ile uyumsuz olduğunu gösterir. Recovery sürümün nedir?

Comments are closed.