SGN 2 N7100 Android 4.3 Güncellemesi Sonrası Şebeke Sorunu Çözümü (Servis Yok – IMEI: Null/Null – Yalnızca acil aramalar)

5
5630
Samsung Galaxy Note 2 N7100 Şebeke Sorunu Çözümü (Servis Yok - IMEI: Null/Null - Yalnızca acil aramalar)

Merhaba arkadaşlar bugün bir arkadaşımın Note 2 model Samsung cihazına Android 4.3 tabanlı GT-N7100_WanamLite.XXUEMK4.V4.2.NO-WIPE sürümünü yükledim ancak cihaz açıldıktan sonra servis yok hatası ile karşılaştım ve IMEI sorgulaması yaptığımda Null/Null yanıtını aldım ve aşağıdaki yöntem ile bu sorunu çözdüm uzun uğraşlar sonucu. Umarım aynı sorunla karşılaşan arkadaşlara yardımcı olur.
Bu işlem için cihazınız root haklarına sahip ve cwm recovery yüklenmiş olmalıdır!
İndirmeniz gereken dosyalar:
Örn. XXUEMK4 sürümü için XXUEMK4 dosyasını indirmelisiniz.

MuhYal Files on Dev-Host – n7100_43_patched_kernels

Nasıl yüklerim?

  1. Kullandığınız rom sürümüne göre uygun olarak indirmiş olduğunuz kernel dosyasını olduğu gibi cihazınızın hafızasına atın.
  2. Telefonunuzu kapatın ve CWM Recovery modunda tekrar açın.
  3. CWM menüsünde bulunan install zip from sdcard kısmından kernel dosyasını seçin ve yükleyin.
  4. Daha sonra reboot system now kısmından cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz.

Uyarı: Eğer indirme klasörü içerisinde sürüm numaranızla aynı adı taşıyan kernel harici modem dosyasıda mevcutsa o dosyayıda indirin ve telefonunuuzun hafızasına atın. Önce kernel daha sonra modem dosyasını yüklersiniz.

5 YORUMLAR

  1. muhammed abi ben diğer sayfada dediklerini yaptım cihaz yurtdişi olduğu için açığa cıktım 🙂 bu yontemı yapsm işe yarar mı ?

  2. Merhabalar muhammet bey benim replika note II’mde de aynı şebeke sorunu oluştu telefon görüşmesi yaptıktan sonra kendi kendine aramaya başladı listedekileri bende direk telefonu kapatıpa açtım şimdi hiç çekmiyor .. ??

Comments are closed.