Samsung Galaxy Note 2 N7100 Wi-Fi Sorunu Çözümü

7
12573
Samsung Galaxy Note 2 N7100 Wi-Fi Sorunu Çözümü

Merhaba arkadaşlar bu ara bir Note 2 üzerinde çalışıyorum ve çıkan sorunları yavaş yavaş gideriyorum umarım benim gibi aynı sorunla Wi-Fi sorunuyla karşılaşan arkadaşlar için aşağıdaki adımlar bir çözüm yolu olur.
Not: Bu işlem için cihazınız root haklarına sahip olmalı ve üzerinde CWM Recovery kurulu olmalıdır.
İndirmeniz gereken dosyalar:

Nasıl yüklerim:

  1. İndirdiğiniz note2_n7100_wifi_fix dosyasını masaüstünüzde boş bir alana çıkartın.
  2. Telefonunuzu download modunda bilgisayarınıza bağlayın.
  3. Odin v3.09 programını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.
  4. Odin ekranında ID:COM kısmında cihazınızı gördüğünüzde AP kısmından indirip çıkartmış olduğunuz patch.tar.md5 dosyasını seçin ve START butonu ile yükleyin.
Telefonunuz yeniden açıldıktan sonra Wi-Fi ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz.

 

7 YORUMLAR

  1. merhaba, telefonu alalı yaklaşık 16 ay oldu. samsungun yayınladığı güncellemeler haricinde telefon üzerinde herhangi bir işlem hiç yapmadım. Şu anda 4.4.2 yüklüdür. bu sorun daha öncede başıma geldi ve kendi kendine bir müddet sonra düzeldi. Ancak şimdi yeniden başıma geldi. wifi açılmıyor, açılsa kapanmıyor, bağlandığında 3-4 sn içerisinde kopuyor, tekrar bağlan dediğimde kaydedildi güvenli yazıyor ancak bağlanmıyor. sinirlerim iyice gerildi artık. bahsetmiş olduğunuz yöntemi denediğim zaman cihaz garanti dışında kalma ihtimali varmıdır. önce servise gönderip ondan sonramı denemeliyim. yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Comments are closed.