Samsung Galaxy Note 3 Neo SM-N7500Q Root Rehberi (Odin ile) muhyal.com

Merhaba arkadaşlar bu konu için biraz geç oldu ancak Google’da bir kaç konu ile ilgili aramamda düzgün bir konu bulamadım ve paylaşmak istedim arayan bir çok kişinin eminim işini görecektir yinede.

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Bu konumuzdaki işlem oldukça basit isterseniz aşağıdaki adımlar ile başlayalım:

1) Şu adrese gidin ve konunun en altından MuhYal.com Odin-v3.09.zip (Boyut: 951.23 KB) dosyasını indirin ve boş bir alana çıkartın.

2) Daha sonra şu adresten SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.zip (25.32MB) dosyasını indirin ve bilgisayarınıza yükleyin (Tercihinize göre bir defa bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.)

3) Son olarak Root işlemi için gerekli olan CF-Auto-Root-hl3g-hl3gub-smn750.zip dosyasını da şu adresten indirin ve boş bir alana çıkartın. Bu dosya içerisinden çıkan CF-Auto-Root-hl3g-hl3gub-smn750.tar.md5 dosyasını kullanacağız.

4) Telefonunuzu kapatın ve ses kısma+güç+home tuşlarına basılı tutarak tekrar açın.

download-mode-s2

5) Warning!! uyarısı geldiğinde bir defa ses açma tuşuna basarak telefonunuzu download moduna alın ve bilgisayarınıza bağlayın.

6) Odin v3.09.exe programını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın ve ID:COM kısmında cihazınızın görünmesini bekleyin.

7) Addedd! uyarısını ve cihazınızı ID:COM kısmında gördükten sonra AP kısmından CF-Auto-Root-hl3g-hl3gub-smn750.tar.md5 dosyasını seçin ve START butonu ile işlemi başlatın.

Telefonunuz yeniden açılana kadar bekleyin. Telefonunuz açıldıktan sonra menünüzden SuperSU uygulamasını kontrol etmeyi unutmayın. Hepsi bu kadar 🙂

 

10 YORUMLAR

  1. arkadaşlar ben denilenleri harfiyen yaptım ancak telefonum bozuldu 🙁 biraz şans işi lütfen iyi düşünün yapmadan önce

    • Resmi sürüm dosyan mevcut ise Odin ile cihazını tekrar açabilirsin Erdoğan. Eğer yoksa buradan yaz ben sana vereyim stock güncel firmware dosyasını.

  2. Korkuyorum ya eksiksiz yaparim bunuda baska sitelerde ve youtubede izledigim kadar senin verdigin dosya ile izlediklerimdekiler farkli hangisini yapsam bilmiyorum he bide cihazi alalı 6ay filan oldu en onemlisi knox var root atarken otomatikmi kalkiyor yoksa bizmi kaldircaz ki kalkmiyor anladigim kadar pc yardimi ile kalkiyor bi yonlendirme verirsen sevinirim lakin dosyaniz farkli.
    Birde su yedekleme isleminide anlatsaydin sevinirdim sanirim bir programla yedekleniyordu unuttum onuda

  3. android 4.4.2 yüklü bu yukarıdakileri uygulasam cihaz brick olurmu yani bu yöntem 4.4.2 ile uyumlumudur ?

Comments are closed.