Samsung-Galaxy-Note-3-MuhYal

Merhaba arkadaşlar bu yazımız ile Samsung‘un amiral rütbesini eline alan Note 3 cihazını bir kaç adımda nasıl rootlayabileceğimizi ve özel romlar yükleyip sistem modifikasyonları yapabileceğimiz CWM Recovery uygulamasını kurabileceğimizi öğreneceğiz.

Samsung Note 3 + Gear Tanıtım Filmi:

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Root işlemi için indirmeniz gereken dosyalar:
Aşağıdan cihazınızın modeline uygun olan root dosyasını indirin.

Odin Rehberi sayfamızdan güncel sürümü indirin (Şu an: Odin v3.09)

Nasıl yaparım?

  1. İndirmiş olduğunuz root dosyasını masaüstünüzde boş bir alana çıkartın.
  2. Odin programını açın.
  3. Telefonunuzu kapatın ve tekrar ses kısma+güç+home tuşlarına birlikte basarak download modunda açın.
  4. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve Odin programı ekranında bulunan PDA kısmından indirip çıkartmış olduğunuz root dosyasını seçin (.tar uzantılı).
 odin_note3_muhyal.com_

Şimdi sadece START butonuna basın, telefonunuz yeniden açılana kadar bekleyin ve menünüzden root uygulamasını kontrol edin.

Note 3’üme nasıl CWM Recovery kurarım?

  1. Odin programını açın ve telefonunuzu download modunda bilgisayarınıza bağlayın.
  2. Telefonunuzun modeline uygun CWM Recovery dosyasını şuradan indirin – alternatif indirme adresi
  3. Odin ekranından PDA kısmından cihazınızın modelinize uygun olarak indirdiğiniz CWM Recovery dosyasını seçin ve START butonu ile yükleyin.

Tebrik ederim bir kaç adımda başarılı bir şekilde Note 3‘ünüze root haklarını atamış, KitKat destekli CWM Recovery yüklemiş oldunuz.

Tadını çıkartın 🙂

6 YORUMLAR

  1. Öncelikle herkese iyi günler 🙂

    SM-N9005 ithalatçı firma tarafından faturalı ve kayıtlı telefonum var daha önceden Lollipop 5.0 Rusya ve Polonya romlarını yükleyip kullandım. Şuan Kitkat 4.4.2 sürğm yüklü root yapmak istediğimde recovery.img dosyasını yüklerken faill hayadı veriyor internette araştırma yaptığımda bootloaderin kilitli olduğu varsayılıyor fakat anlamadığım nokta bölgesel kilit var ise rusya yada polonya stock romlarını nasıl yüklüyor

Comments are closed.