Galaxy-Note-Edge-3-muhyal.com

Merhaba arkadaşlar bu konumuzdaki adımlar ile sizde bir kaç basit adımda Galaxy Note Edge SM-N915G model cihazınıza root haklarını atayabileceksiniz.

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyon da garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Bu konumuzdaki işlem oldukça basit isterseniz aşağıdaki adımlar ile başlayalım:

1) Şu adrese gidin ve konunun en altından MuhYal.com Odin-v3.09.zip (Boyut: 951.23 KB) dosyasını indirin ve boş bir alana çıkartın.

2) Daha sonra şu adresten SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.zip (25.32MB) dosyasını indirin ve bilgisayarınıza yükleyin (Tercihinize göre bir defa bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.)

3) Son olarak Root işlemi için gerekli olan CF-Auto-Root.tar.zip dosyasını da şu adresten indirin ve boş bir alana çıkartın.

4) Telefonunuzu kapatın ve ses kısma+güç+home tuşlarına basılı tutarak tekrar açın.

5) Warning!! uyarısı geldiğinde bir defa ses açma tuşuna basarak telefonunuzu download moduna alın ve bilgisayarınıza bağlayın.

Bu adımdan sonrasını aşağıdaki ekran görselleri yardımı ile tamamlayabilirsiniz.

samsung-download-modu-muhyal.com

6) Odin v3.09.exe programını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın ve ID:COM kısmında cihazınızın görünmesini bekleyin.

odin-yazilim-yukleme-1-muhyal.com

7) Addedd! uyarısını ve cihazınızı ID:COM kısmında gördükten sonra PDA/AP kısmından CF-Auto-Root.tar dosyasını seçin ve START butonu ile işlemi başlatın.

odin-yazilim-yukleme-2-muhyal.com

odin-yazilim-yukleme-3-muhyal.com

8) Telefonunuz yeniden açılana kadar bekleyin.

odin-yazilim-yukleme-4-muhyal.com

9) Telefonunuz açıldıktan sonra menünüzden SuperSU uygulamasını kontrol etmeyi unutmayın.

SuperSU-Samsung-muhyal.com

 

Hepsi bu kadardı ama maalesef bir kaç adımdan fazla oldu 🙂

Bu root işlemi esnasında ya da işlem içerisinde yer alan dosyaların, programların kurulumu, indirilmesi ya da kullanımı esnasında bir problem ile karşılaşırsanız lütfen bunu bizimle AndroForum üzerinden paylaşın.

12 YORUMLAR

 1. root edilir demişsiniz başka bir telefonun ekran görüntülerini koymuşsunuz Tuhaf

  • Tuhaf bir şey yok Selçuk. Menüde yer alan uygulama simgesini göstermek için koyduk onu. Direkt Edge cihazının menüsünü koymadık. Yani tuhaf olan kullandığımız şablon mu?

 2. Muhammed Bey Merhaba,

  Bugün bu cihazdan aldım yurtdışında yaşıyorum fakat dil seçeneklerinde türkçe dil seçeneği bulunmuyor forumlarda pek bir bilgi bulamadım sizin sitede baya geniş argümanlar var dil için bir çözüm varmı şuanda edgge modelleri için.

 3. Merhaba,
  Bende de bu telefondan var,çok teknolojik bilgi sahibi değilim ama acizane deneyimimi paylaşmak istedim.belki faydalanan olur.Benim telefon root yapmadan tamamıyla Türkçe oldu.
  Önce cihaz hakkında ya girip android sürümüne 7 kere tıklıyoruz,
  Geliştirici seçenekleri açılıyor, orada usb hata ayıklamaya tıklıyoruz,
  sonrada Locale more pro programını android marketten yükleyip, Türkçeyi seçip programın dediklerini yapıyoruz, 5 dk.sürüyor.
  Root yapmaya falan gerek yok.Telefon tümüyle Türkçe oldu.

 4. Merhabalar ben Dubai’den galaxy note edge SM-N915G aldım telefon dillerinde Türkçe yok. Aşağıda bulunan el Yazısı tanımayı Türkçe Yaptım bana yardımcı olabilir misiniz

Comments are closed.