Samsung Galaxy S3 I9300 Android 4.3 Güncellemesi Sonrası Şebeke Sorunu Çözümü (Servis Yok - IMEI: Null/Null - Yalnızca acil aramalar)

Merhaba arkadaşlar iki gün önce sitede Samsung Galaxy Note 2 N7100 Android 4.3 Güncellemesi Sonrası Şebeke Sorunu Çözümü (Servis Yok – IMEI: Null/Null – Yalnızca acil aramalar) yazısını paylaşmıştım bugün bir gözden geçirdim siteyi ve Galaxy S3 I9300 modelinde bu sorunu yaşayanlar için Arıza Patch dışında herhangi bir çözüm yöntemi bulunmadığını fark ettim. Servis yok hatası ve IMEI sorgulaması yaptığınızda Null/Null yanıtını alıyorsanız aşağıdaki yöntem ile bu sorunu çözebilirsiniz.
Bu işlem için cihazınız root haklarına sahip ve cwm recovery yüklenmiş olmalıdır!
İndirmeniz gereken dosyalar:
Örn. XXUGMK6 sürümü için XXUGMK6 dosyasını indirmelisiniz.

MuhYal Files on Dev-Host – i9300_43_patched_kernels

Nasıl yüklerim?

  1. Kullandığınız rom sürümüne göre uygun olarak indirmiş olduğunuz kernel dosyasını olduğu gibi cihazınızın hafızasına atın.
  2. Telefonunuzu kapatın ve CWM Recovery modunda tekrar açın.
  3. CWM menüsünde bulunan install zip from sdcard kısmından kernel dosyasını seçin ve yükleyin.
  4. Daha sonra reboot system now kısmından cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz.

Uyarı: Eğer indirme klasörü içerisinde sürüm numaranızla aynı adı taşıyan kernel harici modem dosyasıda mevcutsa o dosyayıda indirin ve telefonunuuzun hafızasına atın. Önce kernel daha sonra modem dosyasını yüklersiniz.

2 YORUMLAR

    • Yapım sürümünden ziyade modem versiyonun önemli Emrullah. Büyük ihtimalle uyuşacaktır. Bağlantıda zaten resmi modem dosyası da mevcut bir hata ile karşılaşman halinde bu dosya ile geri dönüş yapabilirsin.

Comments are closed.