[18.10.2013] [Test edildi] ClockworkMod Recovery 6.0.3.2

ClockworkMod Recovery Nedir?

Önemli!: Bilgisayarınızda Samsung I9500 – Galaxy S4 Exynos Octa USB Sürücüleri kurulu değilse Odin ekranında cihazınız görünmeyecektir. Cihaza ait sürücüleri şuradan indirip (Win XP/Vista/Win 7/Win 8 için) aşağıdaki ilgili yönergeler ile işleme devam edebilirsiniz.. (USB Sürücüleri v1.5.25.0 – 2013.06.10)

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Uyarımızı dikkate alarak işleme başlayabilirsiniz..

Yönergeler:
Lütfen sadece aşağıdaki yönergeleri izleyin. Adımlarda yer almayan herhangi bir buton ya da onay kutusuna dokunmayınız.

– Ekte sıkıştırılmış klasörler içerisinde bulunan Odin3-vX.X.zip ve recovery-clockwork-X.X.X.X-i9500.zip dosyalarını aşağıdaki bağlantı üzerinden indirip çıkartın. (.tar.md5 ile biten ikinci dosya recovery-clockwork-X.X.X.X-i9500.zip içerisinde mevcuttur)

– (USB Bağlantısı) Telefonunuzun bilgisayar ile olan bağlantısını kesin.
– Odin3-vX.X.exe uygulamasını çalıştırın.
– PDA butonunu kullanarak, çıkarmış olduğunuz recovery-clockwork-X.X.X.X-i9500.tar.md5 dosyasını seçin.
– Telefonunuzu download moduna alın.  (Telefonunuzu kapatıp, ses kısma ve home tuşu ile birlikte açma tuşuna basılı tutarak..)
– (USB Bağlantısı) Telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
– Repartition seçeneğinin seçili olmadığından emin olun!
– Start butonunu kullanarak işlemi başlatın.
–  Odin tarafından telefonunuzun yeniden başlatılmasını bekleyin..

Yönergeler doğru uygulandı ise işlem başarıyla tamamlanmıştır. (Eğer işlem 30 saniyeden fazla sürdüyse adımları tekrarlayınız!)

Teşekkürler,
-Koush
-Xplodwild
-Chainfire (Konusu üzerindeki yönergeler alıntılanmış ve çevrilmiştir.)