Samsung-Galaxy-Tab-2-7-E2-80-B3-GT-P3105-Telefon-G-C3-B6r-C3-BC-C5-9Fmesi-C3-96zelli-C4-9Fini-Etkinle-C5-9Ftirme

Samsung firması tarafından N80xx serisini tüm dünya ülkelerinde gsm özelliği ile satışa sunup, sadece Türkiye’ye bu özelliği özel bir rom ve modem atma izinlerini bloke edip göndermesi, bizimde izinleri kırmamız ve özel bir rom ile etkinleştirmemiz üzerine bir yazımız mevcuttu zaten. Şimdi ise size aynı yöntem ile GT-P31xx serisi cihazınız üzerinde nasıl tekrar gsm özelliğini etkinleştirebileceğinizi anlatacağım.

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

İlk adım! (Tabletinize Root Haklarını Tanıyalım)

  1. Odin uygulamasının son sürümünü Google Drive üzerinden indirin.
  2. Daha sonra CF-Auto-Root-espressorf-espressorfxx-gtp3100.tar.md5 dosyasını Dev-Host sitesi üzerinden indirin.
  3. Cihazınız için Samsung tarafından hazırlanmış olan Kies/PC SYNC programını indirip kurun. (Cihazınızın süv3.85 rücülerini bilgisayarını bu program ile otomatik olarak tanıyacaktır.)
  4. Tabletinizi Güç+Ses Açma tuşlarına aynı basarak download moduna alın. Uyarı çıkınca ses kısma tuşuna basarak download modu ekranı gelene kadar bekleyin. Tabletiniz download moduna geçtikten sonra bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayın.
  5. İndirmiş olduğunuz Odin uygulamasını çalıştırın ve ana ekrandaki PDA kısmından CF-Auto-Root-espressorf-espressorfxx-gtp3100.tar.md5 dosyasını seçerek START butonu ile cihazınıza yükleyin. Bu adımda Tabletiniz bir kaç defa açılıp kapanabilir işlem bittikten sonra cihazınıza root haklarını tanımış olduk.

İkinci adım! (Mobile Odin uygulaması ve Flash Kerneli Yükleyelim)

Üçüncü Adım! (Cihazınıza GSM Özelliği Aktif Bir Rom Yükleyelim – Resmi)

  1. Tavsiye Edilen SER kodlu Rusya versiyonunu indirin (Kurulumda Türkçe dilini seçebilirsiniz.)
  2. Hotfile üzerinden indirmiş olduğunuz resmi rom dosyasını açın ve içerisinde bulunan .tar.md5 uzantılı dosyayı tabletinizin hafızasına kopyalayın.
  3. Mobile Odin programını açın, Open File (.tar.md5) menüsüne basın ve cihaza attığınız resmi romu seçin. Flash Firmware butonuna basın. Çıkan bütün uyarıları evet ile geçin “Found a signature MD5” uyarısını ise SKIP tuşu ile geçin.
İşlem tamamlanmıştır 🙂
Tabletiniz açıldıktan sonra menüden telefon kısayolunu kontrol etmeyi unutmayın 🙂