Samsung Marka Tüm Model Telefonlar Üzerinde TWRP Recovery Kurulumu

Merhaba arkadaşlar bu yazımda aslında sadece Samsung Galaxy S4 (I9500) modeli için TWRP kurulumunu anlatacaktım ama neredeyse Samsung’a ait tüm modellerin TWRP tarafından kendi sitesi üzerinde hem .tar hem de .img uzantılı olarak desteklendiğini gördüm. Genellikle CWM kullanan birisi olarak hiç sıcak gelmiyordu bana TWRP.. Hep ekran görüntüleriyle değerlendirmiştim. Ancak kullanmak şu güne kadar nasip olmamıştı aslında o kadar da kötü değilmiş 🙂 Arayüz olarak oldukça güzel ve bütünüyle dokunmatik olarak kontrol ediliyor. iPhone’nun kaydırılabilir ekran kilidine benzer efektleri de mevcut 🙂 Ben anlatımımda Galaxy S4 kullandım ancak, adımlar .tar uzantılı dosyası TWRP sitesi üzerinde bulunan ve Odin’e bağlanabilen tüm Samsung marka/model cihazlar için aynıdır.İşleme başlamadan önce lütfen Samsung cihazınıza ait olan USB sürücülerini bilgisayarınıza kurun veya Samsung Kies uygulamasını kurun o sizin yerinize sürücüleri sisteminize tanıtacaktır. Cihazınız üzerinde bulunan romun bir yedeğini oluşturun. (CWM kullanıp TWRP’ye geçmek isteyen kullanıcılar için..)
TWRP dosya arşivine girin ve cihazınızın modeline uygun seçenekten (CTRL+F ile Örn. Galaxy S4 için i9500 gibi..) ilgili dizine gidin. Aşağıdaki gibi..

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 75 olduğundan emin olun.
Samsung-T-C3-BCm-Modeller-C3-9Czerinde-TWRP-Recovery-Kurulumu-Desteklenen-
 • Tarihine ya da versiyon numarasına bakarak en güncel olan .tar uzantılı dosyayı indirin. Aşağıdaki gibi..
Samsung Marka Tüm Model Telefonlar Üzerinde TWRP Recovery Kurulumu
 • Daha sonra şuradan Odin son sürümünü indirin ve yönetici olarak çalıştırın.
 • Ses kısma + Güç + Home tuşu ile cihazınızı download moduna alın. Aşağıdaki ekran geldikten sonra. Ses açma tuşuna basın.
Samsung Marka Tüm Model Telefonlar Üzerinde TWRP Recovery Kurulumu
 • Telefonunuz recovery moduna geçtiyse ekranınız yukarıdaki gibi görünecektir.

Samsung-T-C3-BCm-Modeller-C3-9Czerinde-TWRP-Recovery-Kurulumu-Desteklenen-2-

 • Şimdi telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
 • Odin ekranında telefonunuz gözüktüğünde PDA kısmından indirmiş olduğunuz .tar uzantılı TWRP dosyasını yükleyin.

TWRP menüsüne girmek için CWM ile aynı kombinasyonu kullanıyorsunuz. Yani Ses açma+Güç+Home tuşu..

8 YORUMLAR

 1. Galaxy ace 2 için olanını göremedim eğer başka yerde varsa bunun twrp linkini ya da sitesinin linkini verebilir misin?

 2. Kolay gelsin ben i9500 icin denedim,
  Odin de pda tuşuna basarak indirdigim dosyayi secince odin donuyor ve yanıt vermiyor
  cwm yi kuaraken olmuyor
  lutfen yardımcı olun teşekkürler

Comments are closed.