Sony Xperia Go ve Sola Üzerine Android 4.4 KitKat Yükleme (CyanogenMod 11)

24
3347

Sony-Xperia-Go-ve-Sola-C3-9Czerine-Android-4.4-KitKat-Y-C3-BCkleme-CyanogenMod-11-

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Android 4.0 ICS ile çalışan Sony Xperia Go ve Xperia Sola telefonlarımıza CyanogenMod 11 ile nasıl Android 4.4 KitKat yükleyeceğimizi öğreneceğiz.

Ön hazırlık:

Telefonunuz root yetkilerine sahip, bootloader kilidi kırılmış ve CWM Recovery yüklenmiş olmalıdır.

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

ROM Dosyalarını İndir:

  • Sony Xperia Go için CM11 “lotus” –  İndir
  • Sony Xperia Sola için CM11 “pepper” – İndir
Nasıl yüklerim?
  1. Cihazınıza uygun olan ROM dosyasını indirin ve telefonunuzun dahili hafızasına atın.
  2. Telefonunuzu kapatın. Güç tuşu ile aynı anda ses açma tuşuna basılı tutun.. Mavi ekran gelip, cihazınız titrediğinde bırakın ve recovery moduna girin.
  3. Recovery içerisinde Format the data/Wipe Data, Cache Partition ve Advanced > wipe dalvik cache işlemlerini sırasıyla yapın.
  4. Daha sonra yine recovery üzerinde “install zip from SD card” seçeneği > ROM dosyasını seçin > “Yes” komutu ile yükleme işlemini başlatın.
  5. İşlem bitene kadar bekleyin ve cihazınızı yeniden başlatın.
 

Tebrikler! İşlemler sonrası Xperia cihazınızı başarıyla Android 4.4 KitKat sürümüne güncellemiş oldunuz. Yükleme işlemi gayet basit ama herhangi bir sorunla karşılaşırsanız aşağıdaki yorum sistemini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. Tadını çıkartın 🙂

 
 

24 YORUMLAR

  1. Xperia go acılmadı ne yaparım telde 4.1.2 android vardı onun içinmi olmadıkii sizdr lotus dosyasii varmı

Comments are closed.