Sony-Xperia-L-Root-Rehberi-Bootloader-C4-B1-Kilitli-ya-da-K-C4-B1r-C4-B1lm-C4-B1-C5-9F-

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere bootloader kilidi kırılmış ya da dokunulmamış  Sony Xperia L telefonunuza nasıl root haklarını tanıyabileceğinizi anlatacağım.

Endişelenmeyin bu işlem hem bootloaderı kilitli hem de kırılmış olan cihazınızda işe yaramaktadır 🙂

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Yükleme Adımları:

  1. Root Paketini bilgisayarınıza indirin.
  2. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. (Eğer uyarımızda olduğu gibi cihazınızın sürücülerini yüklediyseniz bilgisayarınız başarılı bir şekilde tanıyacaktır telefonunuzu. Tanımaması halinde PC companion yazılımı ile cihazınızın güncel sürücülerini kurabilirsiniz.)
  3. Root Paketini boş bir alana çıkartın ve işletim sisteminize göre Windows için “runme_win.bat” dosyasını, Linux için “runme_linux.sh” dosyasını ve Mac için “runme_mac.sh” dosyasını çalıştırın.

Sony-Xperia-L-Root-Paketi-Ekran-C4-B1

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi:
Cihazınıza root haklarını tanımak için 1. seçeneği,
Busybox yüklemek için 2. seçeneği,
SU dosyalarını cihazınıza aktarmak için 3. seçeneği seçebilirsiniz.
Seçilen işlem tamamlanana ve cihazınız yeniden başlatılana kadar bekleyin.
İşlem sonrası cihazınızın menüsünden root uygulamasını kontrol etmeyi unutmayın 🙂