Sony-Xperia-S-Android-50-Lollipop-muhyal.com

Merhabalar, bu konumuzdaki dosyalar ve basit bir kaç işlem ile sizde Sony Xperia S model cihazınızı resmi olmayan nAOSProm 5.0 Lollipop sürümüne güncelleyebileceksiniz. Lütfen işlem öncesi aşağıdaki anlatımı ve adımları 2 defa gözden geçirin. Kolay gelsin.

Unutmayın! Bu yazılım Sony tarafından yayınlanmamış bir sürümdür. Sony tarafından yayınlanmamış bu yazılım eğer garantiniz devam ediyorsa ve stock sürümde bulunuyorsanız cihazınızın garanti sayacını artırır. Bu nedenle garanti dışı kalırsınız. Bu nedenle uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Eğer özel bir recovery yüklediyseniz cihazınıza, mevcut romunuzunda bir yedeğini almanızı tavsiye ederim. Son olarak cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

nAOSP-ROM-Xperia-S-Lollipop-muhyal.com

İndirmeniz gereken dosyalar:

ROM dosyası için: MEGA ya da ovh.to üzerinden indir.

ROM dosyasını yüklemek için sadece FOTAkernel ile TWRP Recovery 2.8.0.1 sürümünü kullanın! [İndirmek için tıklayın]

Ek bilgi:

FM Radyo, GSM, WiFi, Bluetooth, GPS, kamera ve Superuser (root) çalışmaktadır. Eğer kamera uygulamasında sorun yaşarsanız Google Kamera uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. ROM haftalık olarak güncellenmektedir. Takipte kalın kısa süre içerisinde stabil sürümler geliyor.

Nasıl yüklerim?

 1. Telefonunuzu bootloader moduna alın ve bilgisayarınıza bağlayın ve rom içerisinde yer alan boot.img dosyasını bootloader modunda flashlayın.
 2. İndirmiş olduğunuz rom dosyasını olduğu gibi telefonunuzun hafızasına kopyalayın.
 3. Kopyalama işlemi bittiğinde telefonunuzun bilgisayarınızla bağlantısını kesin ve kapatın.
 4. TWRP Recovery moduna girin ve Unmount all partitions kısmından sdcard hariç hepsini seçin ve işlemi tamamlayın. 
 5. İşlemler sonrası TWRP Recovery menüsünden indirmiş olduğunuz .zip uzantılı ROM dosyasını seçip yükleyin.
 6. Son olarak telefonunuzu recovery uygulaması içerisinden yeniden başlatın.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla ve hatasız olarak gerçekleştirdiğinizde işlem başarıyla sonuçlanacaktır. Aksi bir durumla karşılaştığınızda AndroNetwork Forum‘dan bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyin.

32 YORUMLAR

 1. sadece boot.img dosyasını flash edebildim. sonrasında ekran bu şekilde kaldı android menu satırları gelmedi.

 2. yazılım çalıştı. google apps leri nasıl yükleyebilirim. ya da bu lolipop için hangi gapps i indirmem gerekli.

 3. naosprom-5.0-b16 rom klasörü içindeki boot.img dosyasını bootloader ile flashladım. telefonu açtığımda sony yazısında kalıyor. bir süre bekliyor kapanıyor tekrar açılıp sony yazısı geliyor. ne yapmam gerekiyor

   • kingo root ile root ettim. Bootloader unlock allowed: Yes yazısını telefonun ilgili alanında gördüm.
    SE Bootloader_Unlocking_Relocking.exe ile unlock code yazıp unlock bl yaptım.(bootloader) Unlock phone requested
    OKAY [ 1.430s]
    finished. yazısını gördüm. sonra telefonun Service info -> Configuration -> Rooting Status kısmında “Bootloader unlocked: Yes” yazsını gördüm. buraya kadar herşey güzel oldu.
    sonra sizin verdiğiniz linkten rom dosyasını indirdim. naosprom-5.0-b16 olan zipli dosyayı telefonun hafızasına kopyaladım. sonra bilgisayarda ilgili dosyayı zipten çıkarıp içindeki boot.img dosyasını
    se bootloader unlocking/relocking v1.6 yazılımında fastboot mode u seçip select img yazan kısımdaki beyaz boşluğa çift tıklayarak boot.img dosyasını seçtim. sonra flash butonuna tıklayarak flashladım.
    bilgisayardan telefon bağlantısını kestim. telefonu kapattım. telefonu tekrar açtım sony simgesi ekrana geliyor hiçbirşey olmuyor. ekran bir süre sonra gidiyor tekrar geliyor sonra sony simgesi tekrar çıkıyor. bu böyle devam ediyor. ne yapmam gerekiyor. teşekkürler.

     • se bootloader unlocking/relocking v1.6 yazılımında fastboot mode u seçip select img yazan kısımdaki beyaz boşluğa çift tıklayarak TWRP Recovery 2.8.0.1 img dosyasını seçtim. sonra flash butonuna tıklayarak flashladım. telefonu TWRP recovery modunda çalıştırdım.
      nasıl yüklerim kısmında belirttiğiniz:
      4-TWRP Recovery moduna girin ve Unmount all partitions kısmından sdcard hariç hepsini seçin ve işlemi tamamlayın.

      mount simgesine tıklıyorum. sonra unmount kısmına tıklıyorum burda hepsini seçip sadece sdcard olanı seçmiyorum. tekrar ana menüye gelip mount simgesine tıklayıp unmoun kısmına tıkladığımda önceki yaptığım ayar gitmiş oluyor.TWRP Recovery 2.8.0.1 de Unmount all partitions diye birşey yok. tekrar ilgili yere gelip sdcard hariç seçimimi yaptım.

      nasıl yüklerim kısmında belirttiğiniz:
      5-İşlemler sonrası TWRP Recovery menüsünden indirmiş olduğunuz .zip uzantılı ROM dosyasını seçip yükleyin.

      yukarıdaki işlem sonrasında menüde bulunan install butonuna tıklayarak naosprom-5.0-b16.zip dosyasını seçtim. kaydırma çubuğu simgesini sürükleyerek rom kurulumu başlatıyorum. kurulum yüklerken /dev/block/mmcblk0p12 bu kodların olduğu bir hata satırı çıkıyor. bir türlü romları kuramadım. TWRP 2.8.0.1 sürümünde sorun mu var. rom da sorun mu var yada hatayı nerede yapıyorum. teşekkürler.

 4. kardeşim kolay gelsin bende telefonuma bu rom u yükledim baya uğraştıysamda sonunda yükledim fakat şöyle bi sıkıntım var telefonum root olmuyor.root olmadığı gibi telfonda flashlı olan cwm ve twrp recovery modalarıda bi türlü açmıyor.twrp nin son sürümünü telefonuma uygun olanı indirp kurduğum halde recovery menüsü açılıyor daha sonra recovery otomatik olarak kendisini disable yapıyor yada bana yaptırtıyor.ve recovery flashlıyken her ikiside(cwm ve twrp) telefonum açılmıyor takılıp kalıyor.bi çözümün varmı acaba ?

 5. Xperia s modeline orijinal lollipop gelecek mi? Bi çok yerde ararştırdım gelmeyecek gibi. Bi bilgi varsa ona göre yükleme yapıcam yada bekliyecm

 6. nAOSProm-5.0 b-17 surumunu dırekt olarak tel e koyuyorum. Ancak sureklı hata verıyor ? Acaba neden olabılır ?

 7. hocam merhaba, rom stabil mi hatalar varmı? ısınma yada kasma sorunu varmı? hatalı yada çalışmayan özellikleri var mı? 4.4.4 kit kat mı yoksa bu mu?

 8. Çok teşekkürler telefon hayata döndü :). boot.img ‘yi attıktan sonra “Sony” ekranında takılı kalıyorsanız TWRP’yi dd ile bir daha flashlayın bir dahaki sefere TWRP’i açıp oradan yüklemeye devam edebilirsiniz.

Comments are closed.