Sony Xperia Z4’ün Fotoğrafı Sızdırıldı – Bu da Sony Pictures Entertainment’in Hacklenmesinin Bir Parçası

0
592

Bildiğiniz üzere Sony markasının bir süredir başının dertte olduğu hacker grubu sinema firmanın filmlerinden sonra önemli şirket bilgilerini de sızdırmaya başladı. Bunlardan en önemlileri Bond Spectre film senaryosu ardından da filmde kullanılacak Xperia Z serisi akıllı telefonun çizimleri oldu.

Sony Pictures Entertainment başkan yardımcısı George Leon tarafından başkan Michael Lynton’a gönderilen e-postalarda filmde Daniel Craig’in kullanacağı akıllı telefon ile ilgili bazı bilgiler yer alıyor. Model dördüncü nesil Xperia Z olarak adlandırılmış ve Xperia Z4’ün yanısıra başka Z4 türevlerine de yer verileceği açıklanmış.
Sony Xperia Z4 Fotoğrafı Sızdırıldı
Sony Xperia Z4 Fotoğrafı Sızdırıldı
Xperia Z4’ün ilk tasarım örnekleri olduğu düşünülen görsellerde cam kaplama ve yuvarlatılmış köşe tasarımı kavramının devam ettirildiği görülürken, genel olarak ufak detaylar ile yeni görünümün göze daha hoş geldiği dikkatimizden kaçmıyor. Ancak Xperia Z4’ün bu tasarımı sadece filme mi özel olarak üretilecek  yoksa yeni 4. nesil Xperia Z4 sürümü bu şekilde mi akıllı telefon piyasasına sürülecek bilmiyoruz.
Gönderilen e-postalarda cihazların Mayıs/Kasım aylarında piyasada olacağı belirtilmiş. Bu da CES 2015 fuarında Xperia Z4 ve Xperia Z4 Compact’ın tanıtılacağını ancak en erken Mayıs ayında piyasaya çıkacağı ihtimalini doğuruyor. Xperia Z4 Ultra ise muhtemelen IFA 205 fuarında tanıtılacak ve Kasım ayında satışa sunulacak.
Son olarak bir bilgi daha aktaralım Bond Spectre filmi ile birlikte Daniel Craig’in Xperia Z4 kullanması karşılığında yaklaşık olarak 5 milyon dolarlık bir ücret daha alacağı konuşuluyor. Ayrıca sınırlı üretim bir Bond telefonu için de 1 milyon dolarlık bir lisans ücreti ayrılmış. Tanıtılmasına çok az bir süre kalan yeni 4. nesil Xperia akıllı telefon ve tabletleri ile ilgili elimize yeni bilgi geçer ise buradan sizlerle paylaşacağız.
AndroBlog’da takipte kalın!