[Sorun: Çözüldü] Current version is not available for user. Can’t find mathed cust for NT-code mcc/mnc[FFFFFF]

0
4902

lg-g3-muhyal.com

Merhabalar, bu konumda sizlere LG G3 Android 5.0 Lollipop güncellemesi sonrası bazı cihazlarda karşılaşılan,

hatasınından nasıl kurtulabileceğimizi anlatacağım. An itibariyle bende arkadaşımın LG G3 D855 model cihazında özel TWRP Recovery ile bu dosyayı kullanarak bu hatadan kurtulmuş bulunuyorum ve sizinle de paylaşmak istedim.

Ancak işlem öncesi bilmeniz gereken şeyler var.

Bu dosyayı cihazınıza yükleyebilmeniz için root haklarına ve özel bir recovery (TWRP) uygulamasına sahip olmanız gerekiyor.

Bu şu demek, isterseniz cihazınızı garanti dışı bırakıp root haklarını atayabilir ve özel recovery yükleyebilir bu konuda verdiğim dosya ile bu hatadan kurtulabilirsiniz şu an için. İsterseniz de Türkiye sürümü çıkana kadar bekleyebilirsiniz. Her iki ihtimalde bana göre sorunsuz olacaktır. Çünkü Root haklarını atayıp, TWRP Recovery yüklerseniz üstüne de dosyayı yüklerseniz ve Türkiye sürümü çıktığı zaman resmi sürüme geri dönüş isterseniz .kdz uzantılı Türkiye sürümü çıktığı zaman LG Flash Tool ile cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bu işlem Root/TWRP Recovery yüklemelerini silecektir ve yine hatadan kurtulmuş olacaksınız. Yani tercih tamamen size kalmış durumda.

Konunun devamını AndroNetwork Forum üzerinde görüntülemek için tıklayın.